У Китаї задача з математики для п’ятикласників, яку, ймовірно, неможливо розв’язати, викликала суперечки та активне обговорення у соцмережах,  повідомляють ФАКТИ ICTV посилаючись на BBC Україна.

Учні початкової школи у китайській провінції Шуньцин у екзаменаційному завданні побачили таке питання: “Якщо на борту корабля було 26 овець та 10 кіз, то скільки років капітану корабля?

Капітану щонайменше 18 років, тому що він повинен бути дорослим, щоб керувати кораблем”, – відповів один учень.

Капітану 36, тому що 26+10=36, а капітан хотів, щоб сума тварин дорівнювала його віку”, – здогадується ще один.

Ще один учень просто здався: “Вік капітана… Я не знаю, я не можу розв’язати цю задачу”.

Сумарна вага 26 овець та 10 кіз – 7 700 кг, що базується на середній вазі кожної тварини”, – написав у Weibo один коментатор.

У Китаї, якщо ви керуєте кораблем, який перевозить понад 5 000 кг вантажу, ви повинні мати ліцензію на п’ять років. Мінімальний вік для отримання ліцензії – 23 роки. Таким чином, вік капітана судна – щонайменше 28 років”, – розмірковує дописувач.

26 січня Департамент освіти провінції Шуньцин повідомив, що завдання мало на меті “перевірити критичне мислення та вміння думати самостійно“. “Деякі дослідження вказують на те, що учні початкової школи в нашій країні не мають критичного мислення у математиці“, – йдеться в повідомленні.

Традиційний китайський метод освіти надає важливого значення конспектуванню та повторенню, відомих як зазубрювання. Критики кажуть, що це перешкоджає творчому мисленню. Департамент освіти заявляє, що задачі на зразок цієї про корабель змушують “виходити за межі та думати нестандартно“.