У Харківській області визначили 10-х переможців регіонального конкурсу “Найкращий молодий науковець Харківщини”. Найбільше до фіналу вийшло робіт, присвячених наукам про життя та розвитку суспільства і держави.

Приміром, співробітник Інституту проблем машинобудування Олександр Сенецький запропонував, як покращити енергоефективність на міських об’єктах енергетики, впровадивши ORC технології. А дослідниця з Харківського національного медичного університету Олександра Єрмак представила ранні маркери діагностики гострого інфаркту міокарда. Робота вченого з Харківського національного аграрного університету Сергія Станкевича присвячена захисту від шкідників ярих олійних капустяних культур у окремих природних зонах.

З повним списком переможців та їх роботами можна ознайомитися тут.

Цього року конкурс найкращих молодих науковців Харківщини проводився вже вдруге. Роботи вчених були представлені за такими пріоритетними напрямами:

  • Фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі та сталого розвитку суспільства і держави.
  • Інформаційні та комунікаційні технології.
  • Енергетика та енергоефективність.
  • Раціональне природокористування.
  • Наука про життя (профілактика та лікування найпоширеніших захворювань).
  • Нові речовини та матеріали

У конкурсі взяли участь 80 молодих науковців з 24 вишів та 8 наукових установ регіону.

Інформує прес-служба МОН України