Виконувачем обов’язків директора Національного антарктичного наукового центру призначено Євгена Дикого. Відповідний наказ 6 лютого 2018 року підписав державний секретар МОН Павло Полянський.

Євген Дикий відомий дослідник екології морів та український активіст, автор освітніх та наукових проектів.

За останні 20 років був виконавцем та автором низки проектів, зокрема, міжнародних, які стосуються розвитку наукових досліджень в Чорному та Азовському морях. Розробник Концепції та Державної програми біологічної безпеки України.

Має низку наукових публікацій, захистив кандидатську дисертацію щодо екології Чорного моря. Розробляв навчальні програми для бакалаврів та магістрів, а також Держстандарт освіти за спеціальністю «Екологія».

Був організатором та координатором правозахисних та екологічних рухів. Активний учасник Революції Гідності в лавах Самооборони Майдану. У складі батальйону «Айдар» виконував бойові завдання в районі АТО.

Коротка біографічна довідка

Євген Олександрович Дикий народився 28 серпня 1973 року.

У 1997 році закінчив біологічний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка, а в 2001-му аспірантуру НУ «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю «Екологія». 2007 року став кандидатом біологічних наук, захистив дисертаційну роботу з екологї Чорного моря. У різні роки проходив стажування в Німеччині, Норвегії, Данії, Бельгії, Чехії.

З 1994 до 2001 року працював виконавчим директором ГО «Український комітет «Гельсінки-90». Потому упродовж 8 років був старшим викладачем та заступником декана в НУ «Києво-Могилянська академія».

У 2008-2010 роках – заступник голови Української молодіжної екологічної ліги.

З 2012 до 2014 року був старшим науковим співробітником НПУ імені Драгоманова, а також розробляв проект «Зелений університет».

З травня до листопада 2014 року брав участь в АТО, воював у складі батальйону «Айдар», демобілізований за станом здоров’я.

З квітня 2015 року займався науковою роботою в Українському науковому центрі екології моря, а з березня 2016-го виконував обов’язки директора Українського науково-дослідного протичумного інституту ім. І.І.Мечникова.

Майже 30 років займається активною громадською та природоохоронною діяльністю. Зокрема, був першим головою Студентського Парламенту КНУ, учасником рухів за права людини, командиром Українського добровольчого загону у Литовські Республіці, учасником «Революції на граніті», «Помаранчевої Революції», Революції Гідності, організатором екологічних громадських рухів. Нині є членом Правління всеукраїнської Координаційної Ради ветеранів АТО та Товариства ветеранів АТО.

За інформацією МОН України