Відтепер у середніх школах №№ 4, 60, 53, 42, 98 м. Львова учні та їхні батьки можуть обирати серед запропонованих у шкільних їдальнях страви, які найкраще відповідатимуть уподобанням дітей. Пілотний проект, який отримав назву «Обід на вибір», реалізує управління освіти ЛМР.

Діти разом з батьками зможуть обирати серед страв, які пропонує шкільна їдальня, ті, котрі найбільше їм до смаку. Обирати страви можна на тиждень наперед, а меню перезатверджують кожні два тижні. На кожен день учням буде доступно 2-3 страви на вибір.

Щоб страви впродовж дня залишалися теплими, закупили спеціальні нагрівальні пристрої – марміти, які використовують у закладах харчування. Також їдальні у цих школах отримали додаткове обладнання для приготування їжі.

Проект отримав позитивні відгуки від батьків та дітей. А в управлінні освіти ЛМР зазначають, що вже відслідковується хороша тенденція, адже раніше учні не з’їдали більшості раціону, а тепер з’їдають майже 80%.

Команда освітян міста працює над розширенням цього проекту в усі навчальні заклади Львова.

«Обирає страви не батьківській комітет, а кожна сім’я окремо, тобто батьки вирішують, тоді кожна дитина приносить на четвер інформацію, вона узагальнюється й тоді в п’ятницю надавач послуг знає, які страви будуть готуватися на кухні наступного тижня», – розповіла Зоряна Довганик, начальниця управління освіти ЛМР.

За її словами, надавачі послуг обирали школи, де реально впровадити такий проект, аби побачити плюси та мінуси й пізніше обрати оптимальний варіант, щоб можливо було впровадити таке харчування в інших школах міста. Наразі вона чітко не сказала, коли саме це може відбутися, можливо, до кінця 2018 року.

Вартість харчування на 2018 рік передбачена 12 гривень. До того часу поки відбуваються торги для того, аби придбати послугу на харчування. Вартість харчування становить 10,20, після завершення торгів вона становитиме 12 гривень.

Тепер школи у нас ведуть незалежну фінансово-господарську діяльність, кожна школа оголошує торги самостійно, як правило, це відбувається до середини лютого місяця.

По 12 гривень це діти 1-4 класів, діти учасників АТО, діти соціально незахищених категорій, які отримують і першу і другу страву, будуть харчуватися по 14 гривень»,- зазначила Зоряна Довганик, начальник управління освіти ЛМР.

 

За інформацією прес-служби управління освіти ЛМР