13 лютого 2018 року Освітній портал “Педагогічна преса” у режимі онлайн транслюватиме  презентацію освітньої платформи «Живемо в демократії».

Це міжнародний освітній ресурс, на якому вчителі можуть шукати матеріали для навчання дітей правам та свободам за європейським зразком. Вчителі, діти та їхні батьки знайдуть відповіді на такі важливі питання: «Які громадянські права має дитина? Як і де вона має ними користуватися? Які компетентності необхідні громадянам для участі в житті суспільства?» та інші.

Захід відбудеться в межах швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських  компетентностей в Україні – DOCCU» в Україні, за сприяння Уряду Швейцарської конфедерації.

 Початок трансляції о 12:00

 Долучитись до перегляду можна в день трансляції на цій сторінці.
Згодом відео буде доступне в записі.
Реєстрація для перегляду не потрібна.

 Завантажити програму заходу

Про платформу living-democracy.com.ua:  платформа з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) «Живемо в демократії» – це освітній ресурс, спрямований на просування демократії в освіті на різних рівнях, у різних шкільних системах таких країн як Україна, Албанія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Греція, Косово, Чорногорія, Румунія, Сербія, Швейцарія та інших. Основним принципом навчальних матеріалів, представлених на платформі, є ідея про те, що освіта для демократії повинна підготувати учнів до активності у школі та в соціальному середовищі.

Прагнення учнів розвивати необхідні компетентності підтримується за трьома тематичними напрямами: уроки про демократію і права людини; школа як місце для життя в демократії та реалізації прав людини; навчання громадянській активності.

Школа відіграє важливу роль у житті учнів. Вона повинна забезпечити умови, у яких діти та підлітки зможуть не тільки отримувати знання в класі, а й здобувати уміння та навички і застосовувати їх у реальному житті. Розробники платформи переконані, що школа повинна мотивувати учнів бути активними членами своєї спільноти, громади та надавати їм необхідні для цього засоби.

Важливим елементом платформ  є легкий та зручний інтерфейс, система пошуку уроків, вправ і довідкових статей з ОДГ/ОПЛ (Томи I – VI), які стануть у нагоді вчителям, керівникам шкіл, батькам та учням, викладачам системи підвищення кваліфікації та вищих навчальних закладів, які готують майбутніх учителів. Матеріали розміщені у відкритому доступі для всіх освітян та представників зацікавленої громадськості.

Учасники: 50 осіб, представники МОН, ШБС, посольства Швейцарії в Україні, експерти з освіти для демократичного громадянства (ОДГ) та освіти з прав людини (ОПЛ), учителі, керівники шкіл, учні, майстер-тренери та тренери з ОДГ/ОПЛ, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, ЗМІ.

Робочі мови: українська, англійська (синхронний переклад)