Київська міська рада заборонила поширення реклами політичного характеру та здійснення політичної агітації в навчальних закладах Києва. За прийняття відповідного проекту рішення проголосували 66 депутатів за мінімально необхідних 61, про це повідомляють Українські Новини.

Пропонується встановити, що на території загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва не допускається поширення реклами політичного характеру і здійснення політичної агітації“, – сказано в проекті рішення.

У проекті документа зазначається, що для забезпечення належного проведення навчально-виховного процесу законодавство встановлює низку основних гарантій, однією з яких є недопущення перетворення загальноосвітніх навчальних закладів на поле для ведення суспільно-політичної діяльності.

Так, відповідно до чинного законодавства, одним із принципів освіти в Україні є її незалежність від політичних партій, громадських і релігійних організацій.

Згідно з ч. 2 ст. 17 закону “Про загальну середню освіту” у загальноосвітніх навчальних закладах забороняється створення й діяльність організаційних структур політичних партій, а також релігійних організацій і воєнізованих формувань.

Крім цього, виходячи з положень ст. 63 закону “Про освіту”, об’єкти освіти та науки, фінансовані з бюджету, не мають використовуватися не за призначенням.

Нагадаємо, що міністр освіти і науки Лілія Гриневич нещодавно зазначала, що українські політичні сили не мають права проводити агітацію в школах серед дітей.  “Політичні партії не можуть приходити і проводити якусь агітацію серед дітей у школі, які, до речі, не є виборцями. Тому, якщо ви можете навести конкретні факти, то, будь ласка, надайте їх нам. І ми будемо працювати з органами місцевої влади, які не зробили школу вільною від політики, коли хтось хоче використовувати майданчик школи для якоїсь політичної агітації“, – заявила Лілія Гриневич.