Місцевими органами влади днями прийнято рішення про створення 25 інклюзивно-ресурсних центрів. До 1 вересня 2018 року Запорізькій області заплановано створення 29 центрів.

У зв’язку з цим у Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася обласна нарада-семінар щодо розвитку професійної компетентності  керівників та працівників інклюзивно-ресурсних центрів. У заході взяла участь директор Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Тетяна Озерова.

Учасники семінару обговорили  хід реалізації всеукраїнського науково-педагогічного експерименту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області», порядок проведення комплексної оцінки та особливості діагностування дітей з особливими освітніми потребами.

Як пояснила заступник начальника управління Департаменту освіти і науки Валентина Хіврич, основними завданнями інклюзивно – ресурсних центрів є проведення комплексної оцінки дитини для визначення ії особливих освітніх потреб; надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами; ведення реєстру дітей, які пройшли комплексну оцінку і перебувають на обліку в центрі; ведення реєстру навчальних закладів, реабілітаційних установ системи охорони здоров’я, соціального захисту та громадських об’єднань, а також реєстру фахівців, які надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами; надання методичної допомоги, консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти з питань організації інклюзивного навчання; надання консультацій батькам  дітей з особливими освітніми потребами.

Наразі в регіоні функціонує  121 загальноосвітній навчальний заклад з інклюзивною формою навчання, де у 265 класах навчається 395 дітей з особливими освітніми потребами. У 20 загальноосвітніх навчальних закладах відкрито 86 спеціальних класів, у яких навчається 1184 дитини з особливими освітніми потребами.  Також у 27 дошкільних навчальних закладах відкрито 35 груп з інклюзивною формою навчання, в яких виховується 95 дітей.

Інформує прес-служба Запорізької ОДА