Програма комплексної термосанації, яку впроваджує місто у закладах освіти та дитячих садочках, дозволяє економити до 50, а іноді й до 60 відсотків тепла. Таку заяву в ефірі телеканалу «Київ» зробив мер столиці Віталій Кличко.

Він наголосив, що в рік на опалення цієї категорії будівель витрачається 800 мільйонів гривень. А завдяки цій програмі економія складатиме 300 мільйонів. Цих коштів вистачить, аби, наприклад, побудувати 2 нових дитячих садочки.

«За останніх два роки обладнання модернізоване у 404 дитсадках і школах, що в результаті дозволило досягти економії 25-30 відсотків. Ми беремо найкращі технології, які працюють у Європі, і впроваджуємо їх у столиці. І результат ми бачимо», – підкреслив Віталій Кличко.

Мер столиці також зазначив, що на сьогодні здійснена комплексна термомодернізація 20-ти закладів, у 5-ти роботи тривають. Це заміна вікон та дверей, утеплення фасадів. У київських школах та дитсадках запроваджена унікальна для України система дистанційного контролю енергоспоживання. Сьогодні така система працює у близько 400 закладах бюджетної сфери.

«Ми можемо регулювати температуру опалення. Наприклад, у нічний час, коли в садочку або в школі нікого немає, зменшити температуру. За дві години до початку навчального процесу система підключається і підігріває приміщення. Субота та неділя – система знову знижує температуру. Таким чином відбувається суттєва економія енергії, а відповідно – коштів нашого міста», – підкреслив міський голова.

«Це тільки початок великої міської програми з енергозбереження», – зазначив Віталій Кличко.

Важливим кроком стало і підписання Меморандуму про партнерство з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України щодо запровадження систем енергоменеджменту в бюджетній сфері. Це дозволить упровадити програми підвищення енергоефективності будівель бюджетних установ.

Повідомляє прес-служба КМДА