Сучасна школа – освітня система, що має власну структуру, статут, контингент учнів і вчителів, територію обслуговування, є інформаційно відкритою щодо фінансового забезпечення, якості надання освітніх послуг, привабливою для освітніх аналітиків та експертів, для конкурентоспроможних педагогів.

Моніторинг умов функціонування освітньої системи і результатів освітнього процесу представлено на електронному ресурсі «Освітня карта Києва». Вона створена для батьків, які обирають школу своїм дітям; учителів, котрі бажають проаналізувати результати незалежного оцінювання; активістів, які опікуються питаннями освіти; усіх киян, котрі хочуть бути обізнаними про рівень освітніх послуг.

Скориставшись сервісом, кожен охочий у режимі онлайн, окрім розташування на карті, зможе знайти вичерпну статистичну інформацію про всі заклади освіти: школи, дошкільні, позашкільні, спортивні, професійно-технічні.

Отож, якщо у вас виникають питання щодо освітнього процесу міста Києва, запрошуємо здійснити віртуальну екскурсію столицею.

До ваших послуг ? Освітня карта Києва, своєрідний електронний паспорт закладів освіти – osvita-map.monitoring.in.ua.

Яка інформація розгортається за результатами пошуку (за номером закладу, його назвою) після натискання на активну піктограму?

Спочатку ми бачимо такі відомості: адреса закладу освіти, його тип, ступінь, форма власності, мова навчання та перелік іноземних мов, які вивчають учні; прізвище, ім’я, по батькові керівника закладу, контактні дані та посилання на сайт закладу.

Освітня карта Києва допоможе обрати навчальний заклад дитині - lk

Далі ресурс сформує для вас 7 окремих розділів з основними числовими показниками.

Ознайомившись з електронним паспортом закладу освіти, можемо дізнатися про все:

  • потужність і наповнюваність, кількість дітей (учнів, вихованців);
  • кількісний склад колективу;
  • кількість класних приміщень;
  • стан комп’ютерного забезпечення;
  • розмір території закладу;
  • загальну площу всіх приміщень;
  • рік побудови;
  • рік останнього капітального ремонту;
  • види ремонтних робіт було виконано за три роки;
  • скільки коштів було виділено на ремонт та потреби.

Освітня карта Києва допоможе обрати навчальний заклад дитині - yh

На окрему увагу заслуговує «Фінансове забезпечення». Це стало актуальним з огляду на частину 3 статті 30 Закону України «Про освіту». Розділ розбито за напрямами: «Обсяг затверджених видатків»; «Загальний фонд», «Спеціальний фонд» (бюджет розвитку та власні надходження), а також «Поточні видатки». Зокрема, кожен киянин за активним посиланням «Перелік товарно-матеріальних цінностей, закуплених за кошти Київської міської державної адміністрації в листопаді-грудні 2016 року, в 2017 році» може побачити, що придбано за міські кошти для кожного закладу індивідуально, пересвідчитися, чи не спонсорують батьки те, на що місто вже і так виділило кошти з їхніх податків.

Сьогодні міжнародна спільнота вважає якісну освіту однією з важливих умов успішного розвитку будь-якої країни, чинником, що визначає її економічний розвиток, конкурентоспроможність і самостійність. Якість освіти визначається на основі державних стандартів освіти й оцінки громадськістю освітніх послуг. Тому електронні паспорти шкіл доповнено розділами: «Результати ЗНО» та «Моніторинги». Саме з них тепер можна не тільки дізнатися про результати ЗНО 2016-го, 2017 рр. випускників конкретної школи, а й побачити, в яких незалежних моніторингових досліджень брали участь учні.

Завдяки зручним інструментам статистичного аналізу та простій візуалізації кожний користувач зможе переглянути рейтинги шкіл на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання з урахуванням трьох предметів. Зауважимо, незалежний освітній аудит дає можливість спостерігати за динамікою зростання чи зниження якості знань учнів школи з тих чи тих предметів, створює позитивне поле для об’єктивності в оцінюванні вчителями і батьками, сприяє мотивації учнів до зосередженої підготовки до державної підсумкової атестації. Цьому сприяє система онлайн-тестування, яка дозволяє оперативно визначити результати і сформувати необхідні статистичні показники, виявити прогалини у знаннях, а вчителеві – вжити заходів щодо подолання цих проблем.

Це далеко не повний перелік показників, за якими батьки обирають заклад, куди віддати дитину, однак він є достатньо інформаційно ємним щодо якості освітніх послуг, бюджету та ресурсного забезпечення закладів, рівня комфорту у закладі освіти й навколо нього.

На сьогодні на сайті сервісу системи освітньої статистики міста Києва представлено інформацію про 488 закладів загальної середньої освіти, 576 закладів дошкільної освіти, 26 закладів професійно-технічної освіти, 42 позашкільні заклади і 96 спортивних шкіл.

Досконалості немає меж. Маємо надію, що «Освітня карта Києва» допоможе вам у виваженому виборі згідно з актуальною інформацією, дасть змогу порівняти важливі для вас показники навчального закладу і визначити пріоритети.

Ірина Клименко, для «Освіти України» №5, 2018р.