Вчора, 22 лютого 2018 року, колегія Міністерства освіти і науки України затвердила типові освітні програми для початкової школи, за якими навчатимуться учні 1-2 класів. Вони стануть базою для розробки підручників, за якими вчитимуться учні початкової школи.

Загалом Міносвіти було розглянуто 2 типові освітні програми. Під час громадського обговорення цих програм до МОН надійшло близько 400 пропозицій від педагогів, науковців, батьків та громадських активістів. Їхні зауваження були ретельно опрацьовані та, за можливості, враховані”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей

Отже, освітянам пропонуються 2 типові освітні програми, кожна з яких розроблена відповідно до нового Закону України “Про освіту” та Державного стандарту початкової освіти. Педагогічна рада закладу самостійно обирає за якою програмою буде проводити навчання, а керівник затверджує схвалену педрадою програму. Крім того, освітні програми, що будуть розроблятися на основі типових, не потребуватимуть окремого затвердження Міністерством чи центральним органом забезпечення якості освіти. Це дозволить школам самостійно визначати хід навчального процесу, орієнтуючись на формування ключових та предметних компетентностей учнів по закінченню навчального року.

Керівниками робочих груп, які працювали над розробками програм, стали академік НАПН Олександра Савченко та директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Роман Шиян.

Розроблені програми мають однаково визначені змістові лінії, бо створювались відповідно до проекту Держстандарту. Різниця між ними полягає у рівні інтеграції освітніх галузей до навчальних предметів. Ще однією відмінністю програм є очікувані результати навчання. За однією програмою їх визначають з розбивкою на 1-й та 2-й клас, за іншою – в кінці циклу (після 2-го класу)” – зазначила Олександра Савченко.

До змісту програм входить пояснювальна записка, типовий навчальний план та перелік освітніх галузей. Також програмами визначені вимоги до конкретних очікуваних результатів навчання, загальний обсяг навчального навантаження; коротко вказано відповідний зміст навчальних предметів чи інтегрованого курсу.

Наразі МОН готує наказ про затвердження типових освітніх програм, після чого вони будуть оприлюднені на сайті Міністерства.

Нагадуємо, що 21 лютого 2018 року Уряд затвердив Держстандарт початкової освіти, за яким навчатимуть першокласників з 1 вересня 2018 року. Документ визначає зміст освіти в початковій школі, а також обов’язкові результати навчання учнів.

Довідково.  З 2017/2018 навчального року 100 шкіл по всій Україні пілотують проект нового Державного стандарту початкової загальної освіти, а в 2018/2019 навчальному році за цим Стандартом будуть вчитись усі першокласники України.

Повідомляє пре-служба МОН

 

Один коментар до “Колегія МОН затвердила типові освітні програми для учнів початкової школи”
  1. А де дівся проект “Інтелект України”? Він вам не вигідний, бо на ні на підручниках ні на авторському праві вже не заробиш? Проблема в тому, що ті хто це питання вирішує твердо впевнений, що його діти тут (або в звичайних школах) вчитись не будуть. Я процитую вам виступ Азарова, про необхідність педагогічної реформи: “У нас слишком много менеджеров, экономистов и юристов, когда на наших фабриках не хватает рабочих”. Зверніть увагу на момент в тексті: “НА НАШИХ”. Вони нікуди не ділись. Просто частину “їх фабрик” “віджали” ті хто прийшов до влади. Але проблема в них одна: мало “рабочих”. Людьми, які не розуміються ні на праві ні в економіці простіше керувати, їм можно задурити голову цифрами, в яких вони не розберуться і викрутити закон, як вигідно. А менеджерами (управлінцями), як я розумію, вони бачать, в майбутньому, своїх дітей. Одразу згадуєш Томаса Карлейля, хто замислює і хто робить революцію. І хто користується її здобутками. Відсутність проекту “Інтелект України”, серед затверджених освітніх програм, це черговий підпис ПриВладної кліки під цим висловом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *