Страйк оголошено у зв’язку з безпрецедентним брутальним та незаконним втручанням керівництва Міністерства охорони здоров’я України в незалежність та самоврядність НМУ імені О.О. Богомольця, що є грубим порушенням частини 3 ст. 2 Закону України “Про вищу освіту”, Конституції України та інших актів законодавства, що гарантують автономію вищих навчальних закладів в Україні. Про це йдеться на офіційній сторінці Фейсбук универсітету.

 

В університеті наголосили, що починаючи з понеділка 26 лютого 2018 року навчальний процес та наукова діяльність в НМУ імені О.О. Богомольця повністю зупиняються на невизначений час, а всі приміщення Університету будуть недоступними для відвідувачів за винятком приміщень клінік, де лікуються пацієнти. Повідомляє hromadske.ua

Так викладацький склад університету заявив, що саме їм належить право обирати керівництво університету.

Призначення Мінохорони здоров’я виконувача обов’язків ректора університету в Богомольця назвали «зухвалим ігноруванням думки трудового колективу».

«На жаль, замість негайного припинення свавілля своїх заступників виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун продовжує свою бездіяльність, прикриваючи їх незаконні дії», — йдеться у заяві.

Наголосимо, що у Facebook вже створили сторінку страйку в Богомольця. Там розміщене повідомлення про те, що пропуски занять на час страйку будуть вважатися «поважними причинами».

«Причина пропуску навчальних занять на період страйку буде вважатися поважною, а також буде дозволено відпрацювати їх під час подальших поточних занять та підсумкових модульних контролів», — йдеться у повідомленні.

Студенти ж у коментарях до оголошення про страйк розміщують негативні відгуки та пишуть, що «хочуть продовжити навчання, а не страйкувати», хочуть «отримати диплом» та сказали, що самих студентів про страйк ніхто не питав.

Тим часом у Мінохорони здоров’я закликали не допустити зриву навчального процесу в університеті.

У міністерстві повідомили, що до них після заяви про страйк звернулися викладачі та студенти НМУ з повідомленням про те, що «керівництво університету примушує студентів та науково-педагогічних працівників розпочати так званий «безстроковий всеуніверситетський страйк»

«Звертаємося до студентів та викладацького складу університету не піддаватися на провокації та маніпуляції керівництва НМУ та не зривати навчальний процес», — закликали в міністерстві.

Голова комісії профкому університету Олександр Соколенко закликав студентів йти на пари та «не давати собою маніпулювати».

«Я вважаю неможливим вигнання студентів на мітинг в цю пору в навальний час. І якщо навчальний процес має відбутися, то він повинен відбутися. Чому студенти мають бути живим щитом захищаючи чужі інтереси? Студенти, не давайте собою маніпулювати та йдіть на навчання. Це найкраще що ви можете зробити», — заявив Соколенко.

Раніше 20 лютого Міністерство охорони здоров’я України відсторонило від виконання обов’язків ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

Ректорку відсторонили через те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти обов’язковий для продовження навчання іспит «Крок 1. Стоматологія».

Сама Амосова заявила, що її відсторонили від виконання обов’язків «за відмову з боку заступника МОЗ здійснити протиправні дії».

Наглядова рада медуніверситету Богомольця підтримала відсторонену ректорку Амосову.

20 лютого студенти Національного медичного університету імені Богомольця заблокували вхід до ВНЗ для новопризначеного виконуючого обов’язків ректора Михайла Захараша.

Джерело