Нещодавно в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася презентація поетичної збірки «Душа» кандидата філософських наук, професора кафедри суспільних дисциплін, декана історичного факультету Анатолія Карасевича.

Прикметно, що у презентації активну участь взяли студенти 1 курсу-історичного факультету, а також майбутні абітурієнти, учасники АТО. Найпочеснішими гостями заходу були матері загиблих на Сході воїнів-уманчан.

Свою п’яту збірку поезій «Душа» Анатолій Карасевич присвятив високим почуттям патріотизму, любові до Батьківщини, героїзму українських воїнів, подіям на Сході України, воїнам АТО, матерям, сини яких не повернулися з ненависної для всього українського народу війни. Словом, збірка — це найпотаємніша сповідь душі.

Декан історичного факультету УДПУ презентував поетичну збірку  - 4 4
L

Зі сцени лунали вірші із нової книги Анатолія Карасевича. Проявили високу майстерність читців студенти Максим Турчинський, Ольга Макаренко, Владислав Березовський, Ніна Бектурганова, Анастасія Неголюк, Артем Лукієнко, Ольга Чумак, які декламували вірші «Сповідь», «Недоказане», «Чорнобривці», «Постать», «Вдова», «Традиція роду», «Лист з війни», «Ви не помітили».

Ведуча та модератор патріотичного заходу, начальник центру культури і дозвілля «Гаудеамус» Людмила Гекалюк проникливо виконала вірш «Герої не вмирають».

Душевний діалог — вірші «Війна», «Летовище», «Орли» не помирають», «Зустріч» «Вічний політ», «Не стріляйте в історію», «Боже, поможи», «Мати», «Солдати свободи», «Божа квота», «Поверніться до правди», «Вдовиний стрій» , «Щось зажурилася любов» озвучив автор.

Гармонійно доповнили презентацію збірки хвилюючі та емоційні постановки «Дебальцево» та «Два озера», яку талановито зіграли студенти історичного факультету

Командир розвідувальної групи з позивним «Рекс» Володимир, виступаючи перед присутніми, звернувся зі словами вдячності до матерів загиблих героїв за те, що виховали справжніх патріотів. Вісімнадцять воїнів-уманчан віддали своє життя за наше майбутнє. Ще троє не повернулися додому з Революції Гідності. Вічна пам’ять їм – бійцям за свободу України! Вся аудиторія завмерла у хвилині мовчання…

Декан історичного факультету УДПУ презентував поетичну збірку  - 3 4
L

Квіти вручали матерям воїни, побратими їх синів, яких забрала війна, а студенти подарували квіти воїнам. Музичні подарунки дарували тріо «Гонта» та дует «Мелодія». Це були пісні на слова Анатолія Карасевича.

Виступаючи перед присутніми у залі, Анатолій Карасевич зазначив, що основою для написання збірки «Душа» стали зібрані факти і документи, розповіді учасників основних конфліктів на Сході України за останні вже майже чотири роки.

На завершення презентації автор подарував всім бажаючим свою збірку із автографом.

Декан історичного факультету УДПУ презентував поетичну збірку  - 2 6
L

Повідомляє прес-служба УДПУ