Професіонали з бізнесу та співробітники ІТ компаній за запрошенням Харківського ІТ Кластеру проводять лекції для вчителів інформатики шкіл Харківської області. Поки підопічні педагогів виконували конкурсні завдання обласних олімпіад з програмування та комп’ютерних наук, самі вони слухали виступи спікерів.

У своїх лекціях вони зробили акцент на тому, якими базовими фундаментальними знаннями повинні оволодіти школярі, щоб успішно навчатися за спеціальностями сфери ІТ за суміжними з нею.

Перші два блоки лекцій відбулися у Харківському національному економічному університеті ім. Семена Кузнеця та у Харківському національному університеті радіоелектроніки і були присвячені штучному інтелекту, анімації та комп’ютерній графіці.

За красивими і футуристичними поняттями, такими як нейромережа, розпізнавання людської мови, комп’ютерний зір, ховається кропітке навчання та подальша праця із застосуванням інструментів лінійної алгебри, матаналізу, теорії ймовірностей, системного аналізу і багатьох інших галузей. Тут перед педагогами стоїть багатоетапне завдання:

  • Пожвавити бездушні формули і цифри та показати їх застосування на реальних прикладах
  • Навчити дітей найпростішим інструментам і давати їм можливість вже у ранньому віці виконувати завдання, тому що за словами фахівців, ??сучасні діти інтуїтивно освоюють програми і інструменти, які дорослим здаються складними та є випадки, коли 5-річні дошкільнята з успіхом навчалися монтажу, а у 8 років опановували основи анімації.
  • Навчити дітей самостійно знаходити інформацію і навчатися.

«Наше завдання – зрозуміти, що потрібно вчителям, і допомогти їм впровадити в програму навчання нові елементи, щоб уроки інформатики стали цікавими, корисними і практико-орієнтованими», – підкреслила виконавчий директор Харківського ІТ Кластера Софія Бєлєнкова.

«Щороку в програму додаються нові теми. Вчителі, які хочуть залишатися цікавими школярам, ??повинні постійно актуалізувати свої знання з таких тем, як, наприклад, кібербезпека, графіка, штучний інтелект, щоб знайомити з ними школярів», – підкреслила Людмила Старченко, методист центру інноваційного розвитку освіти комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти».

Вона також додала, що результат циклу лекцій буде помітним вже з 1 вересня цього року, коли нова програма з інформатики з цими темами вступить в силу.

Вчителі з зацікавленістю слухали доповідачів, ставили їм питання. Планується, що від них незабаром буде отриманий репрезентативний зворотній зв’язок, який допоможе ІТ кластеру покращувати і актуалізувати підготовку школярів з інформатики та з супутніх предметів.

За інформацією Харківського ІТ Кластеру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *