Розширення можливостей дистанційного навчання та збільшення кількості консультативних центрів для дітей з окупованих територій Донбасу та Криму, розвиток професійної освіти. Ці напрями мають увійти до нового Програмного циклу ЮНІСЕФ в Україні на 2018-2022 роки. Про це домовився заступник Міністра освіти і науки Роман Греба з представниками Фонду «Відкрита Політика» та ЮНІСЕФ під час зустрічі в Міністерстві освіти і науки України.

Нині ми спільно реалізуємо програму “Доступна освіта”, яка допомагає дітям з Криму та Донбасу дистанційно готуватися до ЗНО і ДПА з української мови та історії. Також на цьому ресурсі є посилання на мобільні додатки та контакти для зв’язку з консультативними центрами. Але ми хочемо розширити цю програму, зорієнтувати її також на дітей з малих сіл та віддалених регіонів усієї України. Це допоможе покращити якість освіти”, – зазначив Роман Греба.

Він додав, що МОН сприяє розвитку освітніх ресурсів для дистанційного навчання. Наразі у межах реформи Нова українська школа створюється Національна освітня онлайн-платформа, яка має зосередити корисні ресурси та засоби для навчання. Вони допомагатимуть у підготовці до ЗНО та ДПА і будуть корисними не тільки для учнів, а й для учителів.

Для молоді, яка хоче здобувати вищу або професійно-технічну освіту в Україні, в 2016 році було відкрито “гарчу лінію”. Отримавши позитивний відгук від її роботи, МОН спільно з ЮНІСЕФ та Фондом “Відкрита політика” створили мережу консультативних центрів. Наразі такі є в Краматорську, Сєвєродонецьку та Херсоні.

У  2017 році через освітні центри “Донбас-Україна” та “Крим-Україна” вступило 1568 абітурієнтів. Це у 1,5 рази більше, ніж у 2016-му. Такий результат маємо завдяки активнішому проведенню інформаційної кампанії серед вступників. Залучити в наші виші ще більше вступників з Донбасу і Криму можемо, якщо збільшуватимемо мережу консультативних центрів, робитимемо формат подачі матеріалів більш інноваційним та доступним”, – наголосив заступник Міністра.

Також сторони обговорили, що в нових циклах співпраці з ЮНІСЕФ потрібно врахувати розвиток професійно-технічної освіти. Адже, за словами Романа Греби, важливо показати молоді переваги цього напряму, його доступність для навчання та затребуваність випускників на ринку праці.

Повідомляє прес-служба МОН України