Учнів столичного ліцею №142, який знаходиться поряд зі станцією метро «Політехнічний інститут» переводять на дистанційне навчання.

Про це повідомляють батьки школярів у Facebook: «Ліцей №142 було визнано аварійним і рішенням комісії від 9 березня 2018 закрито. Дітей перевели на дистанційне навчання, а фактично викинуто на вулицю. А вчителі мають налаштовувати процес, перебуваючи в аварійній споруді. Станом на сьогодні, приміщення, де діти можуть продовжити навчальний процес, немає. Термінів завершення реконструкції теж немає. Коштів на реконструкцію теж немає. Листи у відповідні інстанції написані, але ми чудово розуміємо, що це будуть чергові відписки. Є опасіння, що комусь приглянулась будівля, розташована на метро КПІ».

У департаменті освіти і наки КМДА пояснюють, що приміщення ліцею №142 Солом’янського району побудовано у 1936 році. У ліцеї навчається понад 530 учнів, навчальний процес забезпечують 72  працівники (55 вчителів та 17 інших працівників). За інформацією управління освіти Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації ТОВ «ПРОЕКТ-СТУДІЯ» здійснило обстеження технічного стану приміщення ліцею №142 та визнало зазначений об’єкт аварійним. Беручи до уваги наявні деформаційні пошкодження та можливість підтоплення будівлі, наразі існує велика вірогідність її подальших  деформацій та руйнування.

ТОВ «ПРОЕКТ-СТУДІЯ» винесено таку рекомендацію: «З урахуванням зношеності всієї будівлі та фінансових затрат  на відновлення краще демонтувати усю споруду 1936 р

Враховуючи вищевикладену рекомендацію, Комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Солом’янського району прийнято рішення:

 • «Вжити термінових організаційно-правових заходів щодо переведення педагогічного персоналу та учнів ліцею №142 в інші навчальні заклади району  для продовження навчального процесу».
 • Порушити клопотання перед Київською міською радою про виділення коштів для розробки проектно-кошторисної документації на відновлення будівлі ліцею №142 (пров. Політехнічний, 2-а).

Водночас інформуємо, що Наказом управління освіти Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації № 7-аг від 06.03.2018 доручено організувати тимчасовий переїзд для продовження освітнього процесу учнів ліцею № 142 у  будівлі середньої загальноосвітньої школи №26 (вул.Комарова, 26) та спеціалізованої школи №159 (вул.Тупикова, 22) на період реконструкії з 12.03.2018. Зважаючи на наповнюваність вищезазначених закладів освіти, на нараді Департаменту освіти і науки, молоді та спорту прийнято рішення  про переведення ліцею №142 на навчання  в новозбудоване приміщення НВК  «Ерудит» (вул. Яблонської, 12) з метою забезпечення освітнього процесу ліцеїстів.

Беручи доуваги категоричні висновки про знесення будівлі та виникнення загрози життю та здоров’ю учасників освітнього процесу, повідомляємо про наступне:

 • проведено інформаційні зустрічі з головами батьківських комітетів усіх класів, які підтримали пропозицію районного управління освіти про переведення учнів та педагогів до інших закладів освіти;
 • за наявності проектно-кошторисної документації буде прийнято рішення щодо можливості реконструкції приміщення ліцею.

На виконання МЦП «Освіта Києва 2016-2018» згідно підпрограми закріплення земельних ділянок за закладами освіти, документи на закріплення земельної ділянки за ліцеєм №142 вже перебувають у процесі оформлення. Зазначаємо, що міська влада гарантує – цільове призначення земельної ділянки не зміниться.

Всього міською владою на виконання вищезазначеної програми у 2017 році виділено кошти у сумі 89,0 млн. грн. на оформлення права постійного користування земельними ділянками. Наразі на оформленні права постійного користування перебуває 999 земельних ділянок закладів освіти.  З них станом на 12.03.2018:

 • виготовлено документацію із землеустрою – 100 %;
 • виготовлено техдокументацію БТІ – 77 %;
 • сформовано земельних ділянок (є витяг з Держгеокадастру) – 46%;
 • на опрацюванні у Департаменті земельних ресурсів  44 %, з них:
  підготовлено проектів рішень -31 %;
  винесено на розгляд сесії Київської міської ради (у порядку денному на 12.03.2018) -2%.

Дослідник архітектури Семен Широчин відзначає, що будівля є однією з перших типових шкіл у Києві, а проект розроблявся архітектором Еммануїлом Коднером. Всього в столиці було збудовано три таких школи, а одну вже знесли. Будівлю ліцею звели у 1936 році.

За інформацією прес-служби департаменту освіти і науки КМДА