Перший секретар Посольства Китайської Народної Республіки в Україні Ван Дацзюнь і третій секретар Посольства КНР Лю Тай обговорили у Вінницькому національному технічному університеті деталі створення у виші Інституту Конфуція.

Широку співпрацю з Вінницьким національним технічним університетом і зокрема створення у ВНТУ Інституту Конфуція зініціював Технологічний університет м. Ланьчжоу. Цей виш має столітню історію і позицію найкращого університету в Північно-західному Китаї.

На запрошення президента Технологічного університету м. Ланьчжоу ректор ВНТУ, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко та завідувач кафедри філософії, доктор філософських наук, професор Олег Хома торік на початку листопада відвідали місто Ланьчжоу, столицю провінції Ганьсу, Китай.

Тоді, обговорюючи перспективи співпраці, ректор ВНТУ і президент Ланьчжоуського політехнічного університету підписали угоду про співпрацю навчальних закладів. А також узгодили деталі і етапи створення у ВНТУ інституту Конфуція.

Очільники китайського і українського технічних вишів обопільно узгоджені документи передали в канцелярію офісу Конфуція в Пекіні.

Нині Перший секретар Посольства КНР в Україні Ван Дацзюнь, який водночас є і начальником відділу з питань освіти, та його колега Лю Тай детально цікавилися, що уже зроблено у ВНТУ для відкриття Інституту Конфуція.

Інститут Конфуція — це найвпливовіша освітньо-культурна організація з поширення китайської мови та культури у світі. В Інституті Конфуція можна навчатись на курсах з вивчення китайської мови та просто спілкуватися на «китайські» теми.

Загалом у світі створено близько 328 відділень Інституту Конфуція.

Наразі в Україні їх діє п’ять.

А у ВНТУ вже другий рік поспіль працює Центр вивчення китайської мови.

У Вінницькому НТУ створять Інститут Конфуція - 12 03 2018 000

Тут навчають усіх охочих вінничан, а не лише студентів і викладачів вишу, волонтери-носії мови. Курси орієнтовані на підготовку до кваліфікаційних іспитів HSK та HSKK. Отож, слухачі можуть як отримати загальні уявлення й опанувати базові елементи китайської мови, так і досягти достатньо глибокого рівня мовної компетентності.

Китайські дипломати залишились задоволеними побаченим у ВНТУ і запевнили, що максимально підтримуватимуть виш щодо створення тут Інституту Конфуція.

Гості зізнались, що вражені Культурно-мистецьким і просвітницьким центром ВНТУ — Подільською Третяківкою.

А щодо Інституту Конфуція у ВНТУ — уже узгоджені усі деталі на кшталт кількість працівників, розмір необхідного фінансового сприяння тощо.

Розміститься Інститут Конфуція ВНТУ на 4 поверсі корпусу №4 ВНТУ, де розташовано факультет електроенергетики та електромеханіки.

У Вінницькому НТУ створять Інститут Конфуція - 5a9fd0cca05c8

Окрім Інституту Конфуція представники Посольства КНР детально цікавились навчанням китайських студентів у ВНТУ. Насамкінець візиту дипломати мали зустріч зі своїми юними співвітчизниками.

За інформацією прес-центру ВНТУ