Продуктивним видався ранок 14 березня для студентів-сковородинівців, адже саме цього дня до Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди завітав директор Інституту права, управління і адміністрування Академії в Ченстохові Павел Вольніцки, аби розповісти широкій аудиторії нашого студентства, яка вщент заповнила конференц-зал імені Василя Сухомлинського, про можливості подвійного дипломування. Зустріч стала можливою у рамках підписаного нещодавно нашим університетом договору про співпрацю з цим навчальним закладом.

Зі вступним словом до присутніх звернулися модератори заходу, доктор політичних наук, декан історичного факультету Борис Леонідович Дем’яненко та доктор наук з державного управління Олександр Віталійович Радченко. Вони привітали шанованого гостя в стінах нашої альма-матер та протягом зустрічі перекладали основні тези виступаючого, адже польський гість спілкувався рідною мовою.

Студентам Переяслав-Хмельницького ДПУ ім. Г.Сковороди розповіли про навчання в Польщі та подвійні дипломи - 3 4

Пан Павел, в ході бесіди, ознайомив наших студентів з можливостями, які надає Польський навчальний заклад нашим студентам. Важливо, що вже у жовтні 2018 наші студенти матимуть можливість долучитися до обміну з цим університетом. Обмін цей може бути як семестровий, так і повноцінний вступ до магістратури цього університету після закінчення нашого бакалаврату.

Студентам Переяслав-Хмельницького ДПУ ім. Г.Сковороди розповіли про навчання в Польщі та подвійні дипломи - 6

Академія у Ченстохові має широкий спектр наук, які можна опанувати у їхньому навчальному закладі – філологія, політологія, управління, правознавство, філософія, музика, мовознавство, право, фізична культура, образотворче мистецтво та багато-багато інших. Окрім навчання, потенційні студенти матимуть змогу працевлаштуватися в Польщі, адже студентська віза передбачає право працювати у Польщі набагато довше ніж звичайна робоча віза – а це близько року. Крім того, цьогоріч студенти з України матимуть змогу безкоштовно жити в гуртожитку. Навчання, до слова, теж безкоштовне. Про побут та велику кількість змог саморозвиватися, реалізуватися та гарно відпочивати, напевно, навіть зайве говорити.

Студентам Переяслав-Хмельницького ДПУ ім. Г.Сковороди розповіли про навчання в Польщі та подвійні дипломи - 7 2

В ході розмови спікери відмітили, що, напевно, переяславських студентів, як і потенційних вступників з інших ВНЗ (а Академія пов’язана договорами з близько десятком українських навчальних закладів) лякає відсутність власних базових знань з польської мови. В цьому моменті заклад іде на зустріч, і вже влітку на базі нашого університету пройде Літня школа, яка передбачає курси польської мови. Курси вестиме викладач Академії з Польщи, а деталі буде повідомлено ближче до літа. Крім цього, вже у вересні (за місяць до початку навчального семестру) бажаючі вступники матимуть змогу приїхати до Польщі, аби адаптуватись та підтягнути знання з польської мови на підготовчих курсах, що проходитимуть на базі Академії. Та й, як поділився з присутніми своїм досвідом професор Олександр Радченко, польська мова є не складною, і вже за тиждень активного комунікування в Польщі ви розумітимете про що йде мова, а вже за місяць при бажанні можна більш-менш вільно висловлювати свої думки польською.

Студентам Переяслав-Хмельницького ДПУ ім. Г.Сковороди розповіли про навчання в Польщі та подвійні дипломи - 2 5

Не обійшлось під час зустрічі і без запитань студентів та викладачів. Відрадно, що серед присутніх було багато дійсних членів та активістів Наукового товариства нашого університету. Присутніх в першу чергу цікавили умови навчання, порядок оформлення заявки та документів, що потрібні для такого вступу. На всі питання пан Павел дав чіткі і зрозумілі відповіді. А в кого і досі лишаються питання той завжди може звернутися до Міжнародного відділу нашого університету (а саме його керівника Оксани Ковтун), яка ще раз предметно все пояснить та допоможе у питаннях вступу.

Максим Левченко, заступник голови Наукового товариства університету з інформаційного забезпечення