Для впровадження елементів дуальної освіти та формування практичних навичок у організації торгово-технологічного процесу магазину, студенти Львівськогого кооперативного коледжу економіки і права, спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» під керівництвом викладача Руслани Погорілець відвідали навчальний магазин у ТОВ “Епіцентр-К”.

Менеджер по персоналу ТОВ “Епіцентр К” Світлана Мала розповіла про історію заснування компанії, про розвиток, діяльність, структуру і організацію роботи гіпермаркету. Особливу зацікавленість викликали організація роботи з персоналом, а саме відбір і прийом на роботу, навчання, система адаптації і наставництва, кар’єрне зростання, мотивація і змагання продавців, методи та специфіка приймання товарів.

Під час проходження практики студенти ознайомилися з роботою усіх відділів гіпермаркету і набули практичні  вміння та навички з організації приймання товарів за кількістю і якістю; підготовки товарів до продажу; розміщення і викладки товарів; продажу товарів.

Студенти  поспілкувалися з різними працівниками будівельного гіпермаркету “Епіцентр К” і отримали відповідді на  всі питання, які виникли впродовж занять. Їх особливо зацікавила  робота відділу сканування товарів та розрахунків. Під час екскурсії студенти мали можливість ознайомитись з товарним профілем гіпермаркету, зоною діяльності, контингентом споживачів, плануванням торговельних приміщень, організаційною структурою та  особливостями роботи мережі. Багатьох цікавила специфіка маркетингової діяльності в, зокрема підходи  управління асортиментом товарів, формуванням цін  та знижок на продукцію, розробленням промозаходів.

Молодим фахівцям  продемонстрували роботу відділів. У кожному відділі студенти дізналися чому саме так розташований товар, яка його кількість необхідна для ефективного товарообігу, також розповіли основні секрети викладки товарів на полиці та їх правильне розташування для більш ефективного попиту у споживачів.

«В компанії дотримуються зобов’язань, прозорість дій та чесність по відношенню до клієнтів та співробітників, відповідальність, підвищення рівня знань, вмінь та інформованості, розподіл результатів спільної праці та постійне удосконалення комерційної діяльності, адже активна участь у житті компанії, об’єднує відважних комерсантів, професіоналів своєї справи, спеціалістів різноманітних сфер діяльності, які можуть розвиватися завдяки проявленню індивідуальної ініціативи, вмінню приймати рішення та автономності», – зауважила завідувач секції Марія Литвин.

Особливий інтерес викликала у студентів участь у грі «Бізнес-симуляції «Shop-mini». Ми називаємо цю діяльність грою, оскільки управлінська гра – це не лише важлива, а й захоплююча діяльність. І саме інтерес до неї студентів підвищує ефективність навчання, бо заснована на принципі «Навчайся, діючи».

Дуальна освіта в дії у Львівському кооперативному коледжі економіки і права - DSC 0043 1

Співпраця циклової комісії підприємництва та комерційної діяльності (голова циклової комісії – Лідія Марчишин) Львіського кооперативного коледжу економіки і права з мережею гіпермаркетів ТОВ “Епіцентр К” сприяє  підготовці молодих висококваліфікованих кадрів для торговельної галузі, залученню фахівців до розроблення нормативно-правової бази, що регулює розвиток сфер торгівлі, послуг, організації спільних досліджень з вирішення актуальних проблем у галузі торговельного підприємництва, інформаційному обміну, підвищенню кваліфікації, стажуванню фахівців, а також організації та  забезпеченню проходження виробничої практики студентів. Проведення навчальної практики на підприємстві допомагає студентам краще засвоїти матеріал отриманий на лекціях, а також сприяють кращій підготовці майбутніх спеціалістів.

Подібні заходи сприяють появі у студентів більш чіткого уявлення про себе, свої здібності та майбутню професію, що, в свою чергу, надає їм можливість краще зорієнтуватися при виборі напряму трудової діяльності та плануванні професійної кар`єри.

Дуальна освіта в дії у Львівському кооперативному коледжі економіки і права - DSC 0083

Навчальна практика  проходила в діловій атмосфері, студенти отримали багато нових знань щодо своєї майбутньої спеціальності. Крім того, зустріч надихнула на сумлінне навчання і самовдосконалення у кожного залишились неповторні враження, з’явилися гордість за свою спеціальність, адже вона на сьогодні дуже потрібна.

Директор коледжу Наталія Зубко, студенти та викладачі циклової комісії  щиро дякують керівництву та працівникам будівельного гіпермаркету “Епіцентр К” за отримані сучасні знання та  надану можливість  проведення навчальної практики на  базі їхнього підприємства, за плідну співпрацю та бажає творчих успіхів у спільній справі – сприянні  всебічному розвитку підростаючого покоління України!

Дуальна освіта в дії у Львівському кооперативному коледжі економіки і права - DSC 0089

Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права