У Черкаському державному технологічному університеті створили лабораторію сучасних цифрових рішень та робототехнічних систем. У ній студенти профільних спеціальностей зможуть проектувати системи управління приміщеннями, а також практикуватися у налаштуванні телефонних станцій.

До наповнення лабораторії увійшли стартові набори Raspberry Pi 3, комплекти Arduino та набори датчиків для них, автоматичні телефонні станції (АТС) та IP-телефони, контрольно-вимірювальне обладнання. Усі ці прилади застосовують для обслуговування офісів та житлових приміщень. Приміром, системи типу “Розумний будинок” або “Автоматизація і роботизація виробничих процесів” дозволяють централізовано керувати електроприладами через Інтернет.

Крім того, робота з обладнанням покращить професійні навички фахівців з телекомунікацій, які займаються налаштуванням та обслуговуванням міні АТС.

Презентація відбулась на факультеті електронних технологій та робототехніки ЧДТУ, де вивчають радіотехніку та новітні технології. Запит на таку освіту зумовлено й тим, що у деяких черкаських школах учні вивчають основи робототехніки й бажають розвивати відповідні знання. Зокрема, для цього у ЧДТУ цьогоріч впровадили нові освітні програми відповідного освітнього напряму.

Як створити “розумний дім” - у ЧДТУ відкрили лабораторію - 5aaf7ce61e8e5682317054

Відкриття лабораторії реалізували в межах “Обласної програми підтримки ВНЗ Черкаської області на 2015 – 2019 роки”.

Нагадаємо, що у Харківській політехніці відкрили Навчально-виробничий Центр з 3D систем, де студенти машинобудівних спеціальностей продовять практичні заняття вже з 2018 року.

За інформацією ЧДТУ