Перебуваючи з візитом у Національному університеті “Львівська політехніка”, Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Індія в Україні Манодж Кумар Бхарті наголосив: «Індія дуже зацікавлена в навчанні своїх студентів  в українських технічних вишах». Це був один із важливих меседжів, котрі прозвучали під час прийому високого гостя  першим проректором університету професором Володимиром Павлишем.

Сторони  говорили  також про шляхи поглиблення співпраці у освітній, науково-дослідницький та ІТ-сферах. Особливу увагу  індійський гість закцентував на можливостях Львівської політехніки, як одного із  провідних закладів вищої освіти, для здобуття технічної освіти студентами з Індії. Він зазначив,  що для студентів з його країни  найцікавішими можуть бути хімічна та фізична  спеціалізації, а також електроніка та комп’ютерні технології. Володимир Павлиш натомість запевнив амбасадора, що університет такими можливостями володіє. Відтак іноземні студенти мають змогу вступати на англомовні магістерські програми, а  при бажанні — опанувати й українську мову.  Окрім того, йшлося про можливість запровадження у Львівській політехніці  факультативних курсів з вивчення культури, історії, міжнародних відносин та індійської філософії.

До Львівської політехніки завітав посол  Індії в Україні - IMG 6792

У зустрічі з індійським послом також  взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків університету професор Олег Матвійків, очільниця університетського Центру міжнародної освіти професор Наталія Гоц.

Згодом Манодж Кумар Бхарті прочитав в історичній актовій залі головного корпусу університету лекцію для студентів і аспірантів. Він виклав основні принципи індійської філософії  та розповів  про її співмірність із сучасними науковими дослідженнями.

До Львівської політехніки завітав посол  Індії в Україні - IMG 6783

Наша довідка: Манодж Кумар Бхарті народився 1963 року. Закінчив престижну індійську школу-інтернат. Після цього продовжив навчання в прем’єр-технологічному інституті Індії ІІТ (Канпур), де отримав ступінь бакалавра технологій в галузі  електротехніки. З того часу працює в Міністерстві закордонних справ Індії: був співробітником індійських посольств у Тегерані, Гаазі, Катманду, Анкарі таі Янгоні.  З травня 2011 до вересня 2015 року він  –  Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Республіці Білорусь. З вересня 2015 року –  очолює дипломатичну місію своєї держави в Україні. Володіє англійською, перською, непальською, бенгальською мовами, санскритом, хінді та урду. Цікавиться індійською філософією та новими відкриттями в галузях фізики й астрономії.

Ігор Галущак

Фото: Катерина Гречин 

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”