Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич за результатами зустрічі з Міністром народної освіти Туреччини Ісметом Йилмазом.
«Відкриття спеціальності «Українська мова та література» у Стамбульському університеті стало хорошою нагодою провести переговори з Міністром народної освіти. Говорили про розвиток наукових парків, електронних підручників, програми подвійних дипломів та розвиток академічної мобільності. Домовились провести безкоштовні літні курси з української мови для студентів, які вивчають українську мову в Туреччині. Попередньо такі літні курси можуть стартувати вже цього року на базі українських вишів. Окрім цього, домовилися про співпрацю для вдосконалення систем забезпечення якості вищої освіти», – написала Міністр.
Зокрема, Лілія Гриневич відзначила зусилля Туреччини в сфері діджиталізації шкільної освіти.
«Нова українська школа передбачає суттєве оновлення освітнього середовища, у тому числі діджиталізацію освіти. Ми плануємо створити Національну онлайн-платформу освіти, що міститиме інформацію про нові стандарти освіти, відео-уроки, масиви відкритих онлайн-курсів, електронні підручники. Я знаю, що у 2012 році Міністерство національної освіти розпочало масштабний проект з інформатизації освіти. Так званий Fatih project. Проект вражає масштабами. Охоплення понад півмільйона класів у 42 тисячах шкіл по всій країні – це величезний інфраструктурний задум. Основні компоненти проекту (новий електронний контент, технічне переоснащення, перенавчання вчителів) є великою мірою тими компонентами нового освітнього середовища, які ми хочемо бачити в Новій українській школі», – зазначила Міністр на зустрічі.
У Стамбулі Лілія Гриневич також зустрілась з головою Ради вищої освіти Турецької Республіки Єктом Сарачем. Зокрема, йшлося про підписаний торік Меморандум про співпрацю між Україною та Туреччиною у сфері вищої освіти.
«Завдяки підписанню співпраця між нашими вишами значно покращилась. Прикладом може слугувати відкриття Українсько-турецького науково-технологічного та дослідницького центру у співпраці НТУ «ХПІ» і Стамбульського університету. Центр, серед іншого, займається пошуком можливостей комерціалізації конкретних науково-дослідних проектів та розробок», – повідомила Міністр.
Студенти, які в Туреччині вивчають українську, зможуть пройти безкоштовні мовні літні курси в Україні - 29572217 1865250016852368 4723917356554288222 n
Вона також подякувала голові Ради за підтримку діяльності Таврійського національного університету, який у співпраці з Турецьким агентством зі співробітництва і координації (ТІКА) реалізував проект реконструкції та обладнання приміщень тюркологічного відділення кафедри зарубіжної філології Інституту філології та журналістики.