Діти у Франції починатимуть навчання у початковій школі в три роки замість шести. Про це оголосив президент Франції Еммануель Макрон. Повідомляє ВВС Україна.

Реформа зробить Францію країною з найнижчим віком залучення до шкільної освіти у Європі.

Хоча, насправді, навчання дітей у віці трьох років вже є традицією у Франції. За даними уряду, лише 2,4% французьких дітей не навчаються у такому віці.

Пан Макрон заявив, що реформа спрямована на зменшення нерівності в освіті, оскільки батьки в бідних районах Франції та заморських територіях рідше віддають своїх дітей до школи в ранньому віці.

У Парижі до школи йдуть 93% дітей у віці трьох років, але в заморських територіях Франції ця цифра значно нижча, повідомляє Le Monde.

Я сподіваюсь, що з цим зобов’язанням, починаючи з навчального року в 2019 році, ми можемо… виправити цю неприйнятну різницю“, – сказав пан Макрон на конференції у вівторок.

В більшості країн Європи шкільний вік починається у шість років. У Північній Ірландії шкільне навчання починається у чотири роки, на Кіпрі та Мальті, в Англії, Шотландії, Уельсі – у п’ять років. В Болгарії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Литві, Польщі, Сербії та Швеції дітей віддають до школи у сім років. Дебати про те, коли дітям слід починати шкільне навчання, продовжуються багато років. У дослідженні, опублікованому у 2015 році, було встановлено, що діти, які почали ходити до школи пізніше, були менш неуважними.

Фінляндія, Польща та Естонія вважаються трьома найбільшим успішними європейськими країнами в сфері освіти. Шкільне навчання тут починається з семи років, але й кількість дітей у класах невелика.

Джерело: ВВС Україна