27 березня під головуванням генерального директора директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Олега Шарова в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбувся круглий стіл щодо обговорення проекту Концепції розвитку педагогічної освіти.

Участь у заході взяли науково-педагогічні працівники, члени вченої ради, керівники структурних підрозділів УДПУ та інших закладів вищої освіти Черкащини, представники обласного, районних, міських управлінь освіти, а також керівники та представники закладів загальної середньої, позашкільної, дошкільної освіти.

Під час виступу Олег Шаров окреслив виклики та проблеми у системі педагогічної освіти, які потребують нагального вирішення. Олег Ігорович підкреслив: чи не найбільшою загрозою для освітньої галузі сьогодні є імітація навчання, науки, виховання, чого допустити не можна.

Головним завданням модернізації педагогічної освіти, за словами керівника директорату, є її випереджаючий розвиток, що передбачає безперервне професійне зростання рівня освіченості педагогічної спільноти.

Олег Шаров підкреслив необхідність підняття престижності професії вчителя, створення національного та незалежного порталів розвитку педагогічної майстерності, впровадження різних форм підвищення кваліфікації освітян.

Учасники круглого столу активно долучилися до обговорення. Питання стосувалися інновацій, що пропонує Концепція: запровадження дуальної освіти, підготовки менеджерів для закладів освіти, механізму педагогічної інтернатури, запровадження неформальної та інформальної освіти та ін.

На завершення заходу ректор УДПУ, професор Олександр Безлюдний від імені усіх присутніх подякував Олегові Ігоровичу за вичерпні компетентні відповіді та плідну роботу.