Український народ здавна славився своїми колоритними та різноманітними звичаями і традиціями, які з покоління в покоління передаються для збереження та примноження вікової мудрості та багатства.

Особливо багато цікавих традицій побутує напередодні світлого свята Великодня, символом якого є пасхальні яйця – писанки. Звичайно, за тисячолітню історію свого існування, різноманіття технік оформлення яєць назбиралася незліченна кількість. І найвідоміші з них стали проводом для знайомства та засвоєння студентами Уманського НУС.

В Уманському НУС відбувся тренінг «Таїнство писанкарства» - DSC 2360

Тренінг «Таїнство писанкарства» був проведений в рамках семінару-тренінгу «Традиції – неоціненна спадщина українського народу» за підтримки відділу у справах сім’ї та молоді Уманської міської ради. Відкрила захід та привітала всіх присутніх голова Ради студентського самоврядування факультету економіки і підприємництва – Ірина Слободяник, яка згодом передала слово голові циклової комісії з образотворчого мистецтва КВНЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т.Г. Шевченка» Наталії Козак, яка і поділилася із новачками у справі писанкарства своїм досвідом та знаннями. Оповідач розказала студентам про різноманітні техніки розпису пасхальних яєць та повідала про символіку та зашифровані у зображених на писанках таємні побажання і послання. А допомагали їй у цьому гості заходу, студенти Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Т.Г. Шевченка – Тетяна Завадецька,Римма Нагірняк та Олександра Звіряка, які допомагали та консультували студентство.

Неймовірна атмосфера заполонила аудиторію, в якій молодь поринула у таємничий світ писанок, доторкнувшись до сакральних сторінок історії та традицій українського народу і потаємних закутків своєї душі. Та тільки традиційними писанками тренінг не завершився, адже, окрім всім відомої техніки прикрашання писанок за допомогою воску та писачка, всі бажаючі могли оволодіти технікою декупаж, яка, завдяки своїй оригінальності, теж користувалася у присутніх популярністю.

В Уманському НУС відбувся тренінг «Таїнство писанкарства» - DSC 2311

Занурені у незвіданий світ створення великодніх оберегів, всі не помітили як швидко збіг час тренінгу. Однак бажання залишати натхненну атмосферу дійства у присутніх не з’явилося, адже писанкарство – це справжнє мистецтво, яке припаде до душі кожному. Воно дарує благодать та спокій не лише тілу, а й душі. Не дарма наші предки так трепетно ставилися до цього таїнства та передавали оригінальні техніки з давніх часів до сьогодення. Шануймо ж українські традиції, адже в них закладена душа, віра і майбутнє нашого народу!

В Уманському НУС відбувся тренінг «Таїнство писанкарства» - DSC 2352

Інформує прес-центр Уманського НУС