Викладачі циклової комісії підприємництва та біржової діяльності Львівського кооперативного коледжу економіки і права організували для студентів екскурсію до історико-меморіального музею-заповідника «Личаківський цвинтар»
Викладач Марія Ільків разом з студентами спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» побували на одному з найстаріших кладовищ Європи, історико- меморіальному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар», який є важливою цінністю львів’ян.
Мабуть, найбільш сакральне місце у Львові. Екскурсія цвинтарем є незвичайною і можливо на перший погляд здасться моторошною, але насправді це місце, де спочивають шановані громадяни міста, які зробили його славетним. За три століття на Личаківському цвинтарі знайшли спочинок майже чотириста тисяч львів’ян. Це жива присутність тих митців, які творили архітектуру, скульптуру і живопис Львова. Це відомі музиканти, співаки, митці, громадські та політичні діячі, науковці, винахідники.
У ході екскурсії завітали на 69 поле, з якого, власне, починається, так зване поле «Почесних поховань», на якому відвідали могили учасників бою під Крутами, героїв Небесної сотні, поховання воїнів АТО – борців за незалежність України.
З-поміж надмогильних скульптур натрапили на засмучених плакальниць, античних божеств, сонних левів і навіть зачаровану красуню. Це – витвори митців європейського рівня, які своїм талантом увіковічили відомих і заможних людей.
Крокуючи центральною алеєю кладовища, на мить зупинились біля могил класиків української літератури – Івана Франка, Маркіяна Шашкевича, Володимира Барвінського та знаних композиторів XX століття – Станіслава Людкевича, Анатолія Кос- Анатольського, Миколи Колесси. Трохи далі – пам’ятники та похованнях художника Артура Ґроттґера, оперної співачки Соломії Крушельницької, історика Кароля Шайнохи, архієпископа Самуеля Кирила Стефановича, гімнаста Віктора Чукаріна та композитора Володимира Івасюка. Одна з бічних алей вивела до могил відомих поляків: письменника Северина Гощинського, акторки Габріелі Запольської, математика Стефана Банаха, поетеси Марії Конопницької, архітектора Зиґмунта Ґорґолевського та інших.
Також студенти мали нагоду відвідати могилу Василя Нагірного, якого шанує вся кооперативна спільнота Львівщини. 170 років минуло, як народився український галицький архітектор та громадський діяч кінця XIX — початку XX століть. Засновник товариств «Славія», «Народна торгівля», «Сокіл», «Зоря», «Дністер» та інші. Зі створення у Львові у далекому 1883 році, першої кооперативної установи на землях Галичини під назвою “Народна торгівля”, яка дала поштовх потужному економічному відродженню краю.
Після екскурсії студенти завітали до Музею споживчої кооперації Львівщини, який знаходиться в приміщенні навчального закладу, в якому більше дізнались про історію розвитку кооперативного руху на землях Галичини, про видатного діяча кооператора, підприємця – Василя Нагірного, архітектурна спадщина якого налічує велику кількість об’єктів, серед яких церкви, каплиці, парохіальні будинки тощо.
Студенти вдячні викладачам за проведену цікаву екскурсію, в якій дізналися багато та отримали масу позитивних емоцій від побаченого та почутого. Такі заходи допомагають вивченню історії рідного краю, кооперативного руху та виховують патріотизм в підростаючого покоління.
Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права