Викладачі циклової комісії підприємництва та біржової діяльності  Львівського кооперативного коледжу економіки і права організували для студентів екскурсію до історико-меморіального музею-заповідника «Личаківський цвинтар»

Викладач Марія Ільків разом з студентами спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» побували на одному з найстаріших кладовищ Європи, історико- меморіальному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар», який є важливою цінністю львів’ян.

Студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права відвідали музей-заповідник «Личаківський цвинтар» - 6432BE5F FABE 4D5D A548 22FC2F453C99 1

Мабуть, найбільш сакральне місце у Львові. Екскурсія цвинтарем є незвичайною і можливо на перший погляд здасться моторошною, але насправді це місце, де спочивають шановані громадяни міста, які зробили його славетним. За три століття на Личаківському цвинтарі знайшли спочинок майже чотириста тисяч львів’ян. Це жива присутність тих митців, які творили архітектуру, скульптуру і живопис Львова. Це  відомі музиканти, співаки, митці, громадські та політичні діячі, науковці, винахідники.

Студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права відвідали музей-заповідник «Личаківський цвинтар» - 566D9F0C DE44 464F 9547 258B7B588385

У ході екскурсії завітали на 69 поле, з якого, власне, починається, так зване поле «Почесних поховань», на якому відвідали могили  учасників бою під Крутами, героїв Небесної сотні, поховання воїнів АТО – борців за незалежність України.

З-поміж надмогильних скульптур натрапили на засмучених плакальниць, античних божеств, сонних левів і навіть зачаровану красуню. Це – витвори митців європейського рівня, які своїм талантом увіковічили відомих і заможних людей.

Крокуючи центральною алеєю кладовища, на мить зупинились біля могил класиків української літератури – Івана Франка, Маркіяна Шашкевича, Володимира Барвінського та знаних композиторів XX століття – Станіслава Людкевича, Анатолія Кос- Анатольського, Миколи Колесси. Трохи далі – пам’ятники та похованнях художника Артура Ґроттґера, оперної співачки Соломії Крушельницької, історика Кароля Шайнохи, архієпископа Самуеля Кирила Стефановича, гімнаста Віктора Чукаріна та композитора Володимира Івасюка. Одна з бічних алей вивела до могил відомих поляків: письменника Северина Гощинського, акторки Габріелі Запольської, математика Стефана Банаха, поетеси Марії Конопницької, архітектора Зиґмунта Ґорґолевського та інших.

Студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права відвідали музей-заповідник «Личаківський цвинтар» - 95EA3DAF D808 4673 8680 7312BCA0152B

Також  студенти мали  нагоду відвідати могилу Василя Нагірного, якого шанує вся  кооперативна спільнота Львівщини. 170 років минуло, як народився український галицький архітектор та громадський діяч кінця XIX — початку XX століть. Засновник товариств «Славія», «Народна торгівля», «Сокіл», «Зоря», «Дністер» та інші. Зі створення у Львові у далекому 1883 році, першої кооперативної установи на землях  Галичини під назвою “Народна торгівля”, яка дала поштовх потужному економічному відродженню краю.

Після екскурсії студенти завітали до Музею споживчої кооперації Львівщини, який знаходиться в приміщенні навчального закладу, в якому  більше дізнались про історію розвитку кооперативного руху на землях Галичини, про видатного діяча кооператора, підприємця –  Василя Нагірного, архітектурна спадщина якого  налічує велику кількість  об’єктів, серед яких церкви, каплиці, парохіальні будинки тощо.

Студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права відвідали музей-заповідник «Личаківський цвинтар» - EE1CBAA4 326A 4B17 82DF ADC3BEB13D21

Студенти вдячні викладачам  за проведену цікаву екскурсію, в якій дізналися багато та  отримали масу позитивних емоцій від побаченого та почутого. Такі заходи  допомагають  вивченню історії рідного краю, кооперативного руху та виховують патріотизм в підростаючого покоління.

Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права