МОНмолодьспорту спростувало інформацію щодо стосовно сумнівної готовності навчальних закладів до нового начального року:

Днями у засобах масової інформації з’явилася інформація про перевірку Санітарно-епідеміологічною службою та її зауваження щодо готовності навчальних закладів до нового начального року.

Хочемо, зазначити, що проблема облаштування внутрішніх вбиралень у загальноосвітніх навчальних закладах справді існує.

При цьому слід враховувати географічні та геологічні особливості місцевості. Є регіони з проблемами водопостачання. Це перша група проблем, які вирішують місцеві органи влади та місцевого самоврядування, які відповідно до законодавства відповідають за здійснення будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів соціально-культурного призначення.

Також значна кількість закладів функціонує у старих і пристосованих приміщеннях, де не передбачено місце для вбиралень. Наявність шкіл з малою наповнюваністю та міграція населення з сільської місцевості затримують остаточне вирішення питань будівництва внутрішніх вбиралень і водогонів.

Окрім того, є й суттєві досягнення.

Так за три останніх роки оснащено водогони у 420 школах, у 1360 закладах забезпечено гаряче водопостачання.

За результатами аналізу оперативної інформації Міністерства освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, найкраще питання облаштування внутрішніх вбиралень у загальноосвітніх навчальних закладах вирішується в Донецькій, Миколаївській, Луганській і Дніпропетровській областях та Автономній Республіці Крим.

У місцях, де неможливо облаштувати централізоване водопостачання і каналізацію, встановлюють внутрішні біотуалети.

Зокрема, за інформацією управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації більшість шкіл області збудовані у 50-60 роках минулого століття, де проектно-кошторисною документацією не передбачалося водопостачання і водовідведення; школи забезпечувалися колодязною водою та зовнішніми туалетами. Тому проблема будівництва внутрішніх туалетів була і залишається актуальною.

Головою облдержадміністрації поставлено завдання розробити проекти реконструкції і добудов шкіл під розміщення та облаштування внутрішніх туалетів. Орієнтовна вартість таких капіталовкладень становить 300-500 тисяч грн. на одну школу.

Керівництво області і районів для будівництва внутрішніх туалетів залучає кошти. Упродовж 5 останніх років обладнано внутрішніми туалетами 131 загальноосвітній заклад області.

За інформацією управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації з 2007 року в кожному районному (міському) відділі освіти розроблені та впроваджуються плани-завдання щодо приведення навчальних приміщень у відповідність до вимог санітарних норм.

Так, під час цьогорічної підготовки шкіл до навчального року відремонтовано та  відновлено 11 сантехнічних приміщень. Окрім того, проведено капітальні ремонти ще у 29 школах.

Порівняно з 2010 роком кількість закладів області, в яких відсутні внутрішні туалети, скоротилась на 8,6%.

Міністерство звернулося до обласних державних адміністрацій з вимогою забезпечити належні санітарні умови у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах.

Прес-служба МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу