У Волинській області під час Всеукраїнського науково-практичного семінару обговорено питання щодо створення умов для соціалізації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Досвідом забезпечення захисту прав і законних інтересів цих дітей в умовах реалізації Державної цільової соціальної програми реформування системи інтернатних закладів поділився заступник начальника управління Рівненської облдержадміністрації Олег Пекарський. Це відбулося під час секційних занять для спеціалістів управлінь освітою обласних державних адміністрацій.

Також з доповідями виступили учасники семінару з Автономної Республіки Крим, Харківської, Сумської, Хмельницької, Волинської, Полтавської, Київської областей. Обговорювалися актуальні питання щодо соціальної адаптації та підготовки до самостійного життя вихованців інтернатних закладів, взаємодію різних інституцій у регіонах щодо соціального захисту дітей незахищених категорій, ранньої реабілітації та соціалізації дітей дошкільного віку, впровадження сімейних форм виховання.

Учасників семінару ознайомили з досвідом роботи закладу нового типу – Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки». Науковий консультант експериментального закладу Галина Бевз презентувала його модель, зупинившись на питанні соціалізації як набутті самостійності: від теорії до практики.

При підбитті підсумків семінару з пропозиціями щодо напрямів діяльності центральних органів виконавчої влади, органів управлінь освітою, служб у справах дітей та інших органів місцевої влади  виступили представники секцій.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *