У рамках візиту до Дніпропетровської області, Національний гірничий університет відвідала Надзвичайний та Повноважний Посол Сполучених Штатів Мексики в Україні пані Беренісе Рендон Талавера.

30 березня, в рамках візиту до Дніпропетровської області, НГУ відвідала Надзвичайний та Повноважний Посол Сполучених Штатів Мексики в Україні пані Беренісе Рендон Талавера.

Пані Талавера виступила з доповіддю перед студентами і співробітниками університету. Посол не оминула своєю увагою пані і проблем планетарного характеру. Як представник нащадків культури майя вона заспокоїла всіх присутніх, повідомивши, що «кінця світу» у грудні 2012-го року не буде. Всім відома дата, виявляється, є лише завершенням великого циклу, на який знані в астрології і математиці майя робили свої передбачення. Проте вона підтвердила, що за цими передбаченнями справді грядуть великі зміни космічного характеру і все людство вже має змогу відчути їх на собі так чи інакше.

Основною метою візиту, за словами самої Береніс Талавера, є налагодження культурних, економічних, інвестиційних і академічних зв’язків між Мексикою і дніпропетровським регіоном, який вважається провідним у багатьох сферах. Посол також зазначила, що, у зв’язку з відкриттям у Мексиці Аерокосмічної агенції, її країну цікавить великий досвід, який має Україна у цій галузі.

«Я маю честь бути першим послом Сполучених Штатів Мексики в Україні, і ми працюємо над тим, щоб зближувати наші народи і уряди, перебуваючи не лише у Києві, а й відвідуючи регіони. Тож мені дуже приємно відчути такий теплий прийом, який я отримала тут і зокрема у вашому університеті» — зазначила пані посол.

Під час зустрічі Посол висловила побажання визначити в Мексиці місто-побратим для Дніпропетровська, а також подібний до НГУ великий, потужний технічний вуз для наукового співробітництва, обміну студентами і стажування, чому пообіцяла всіляко сприяти. Вона повідомила студентів, що вже другий рік для них є можливість отримати грант на навчання в Мексиці і всі охочі мають нагоду поборотися за нього за умови знання іспанської мови.

Нагадаємо, що цього року Україна і Мексика відзначають 20-річчя встановлення дипломатичних відносин. З цього приводу міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко відвідав Мексику, де був підписаний договір про співпрацю.

Ректор Геннадій Півняк запевнив пані Талавера, що в гірничому університеті Мексика може підготувати високоякісних фахівців для своєї сировинно-видобувної промисловості, паливно-енергетичної сфери, спеціалістів в галузі інформаційних технологій, економіки і машинобудування, оскільки, за оцінкою ЮНЕСКО, НГУ входить до трійки найкращих технічних вузів України. Він також висловив зацікавленість у запровадженні програм обміну і стажування, аби надати такі можливості найкращим студентам обох країн.

Серед перспективних напрямів співробітництва пані Посол зазначила також туризм, повідомивши, що Мексику відвідує понад п’ять тисяч українців щороку і останнім часом їхня кількість зростає. На цей показник впливає простота отримання мексиканської візи (достатньо on-line реєстрації на сайті посольства) і, безумовно, популяризація захопливих краєвидів та смачної кухні.

 Наталія Лісневська, прес-центр НГУ

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу