З нагоди Міжнародного дня астрономії, викладач циклової комісії загальноосвітніх дисциплін  Львівського кооперативного коледжу економіки і права Людмила Плугіна  організувала та провела разом з студентами Христининою Щирба та Христиною Гоза, святкування Міжнародного дня астрономії.

Були виготовленні стенди, на яких зображені Планети земної групи, які розташовуються у внутрішній області сонячної системи (Меркурій, Венера, Земля і Марс), дивне скупчення невеликих планетоподібних  об’єктів, іменованих поясом астероїдів Сонячної системи; газові гіганти Юпітер і Сатурн, а також крижані гіганти Уран і Нептун; комети – космічні тіла, що складаються із заморожених газів, каміння та пилу і розміром приблизно з невелике місто, наша зірка та її планети – крихітна частина галактики Чумацький Шлях; карта  зоряного неба, наша галактика «Чумацький шлях» тощо. Студенти груп ГРС -17, ФН-16, ПВН-27 долучилися до святкування.

Мета заходу – поширення знань про таку дивовижну і всеохоплюючу науку, як астрономія. З уст викладача, студенти отримали цікаву інформацію, в якій розповідалось, що «…крім нашої власної галактики, існує величезна кількість інших галактик. За межами Сонячної системи лежить величезПоціновувачі зоряного неба…ний простір, який являє собою величезне поле з зірок, настільки великий, що треба було б 100000 років, щоб перетнути його зі швидкістю світла. Міжнародний день астрономії – свято, яке народилося в Америці у 1973 році і об’єднало всіх справжніх любителів астрономії під девізом «Несучі Астрономію людям». На сьогоднішній день рух очолюють Астрономічна Ліга, Тихоокеанське астрономічне товариство, Міжнародний Союз планетаріїв. День Астрономії зазвичай відзначається в день, коли Місяць має фазу поблизу 1-й чверті, що припадає на інтервал з середини квітня до середини травня.

Цього дня тисячі астрономічних клубів, наукових музеїв, обсерваторій, планетаріїв в багатьох країнах світу проводять безліч цікавих заходів, включаючи публічні лекції, телеконференції, спільні проекти, масові покази зоряного неба і т.п. В 2018 році Міжнародний день астрономії припадає на 21 квітня…».

Як у Львівському кооперативному коледжі економіки і права Міжнародний день астрономії святкували - 1 3 1

В цілому, захід показав неоціненну користь в популяризації, в просвітництві і в поширенні інтересу серед молоді до науки взагалі і до астрономії зокрема.

Адміністрація коледжу вдячна організаторам за проведений цікавий захід.

Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права