Упродовж трьох років на Львівщині реалізуватимуть проект, який має підвищити ефективність використання інтелектуального потенціалу випускників навчальних закладів регіону. Його презентація відбулась у Львівській ОДА за участі заступника Міністра освіти і науки Павла Хобзея. Проект отримав 3 млн 600 тис гривень в межах програми секторальної підтримки ЄС.

Заступник Міністра Павло Хобзей наголосив, що проект допоможе привести у відповідність підготовку фахівців до потреб економіки регіону. І для цього варто використати можливості децентралізації. Крім того, нині існує дефіцит робочих професій, який слід подолати. Якщо раніше ПТО вважалася непрестижною та малооплачуваною, то зараз є завдання перетворити ці заклади в дієвий інструмент розвитку регіонів.

Проект передбачає вивчення та аналіз подальшої кар’єри випускників. Системний збір таких даних допоможе у майбутньому оперативно реагувати на запити ринку праці, визначати якість підготовки випускників за показником кар’єрного розвитку, планувати потреби регіону у фахівцях.

Куратором проекту стала професор Львівської політехніки Уляна Садова. Вона розказала про довгострокові цілі проекту, а також назвала найближчі завдання для його виконавців. Серед них:

  • розробка технічного завдання для створення бази даних про зайнятість випускників;
    створення Центру досліджень і моніторингу якості та мобільності робочої сили;
  • моніторинг конкурентоспроможності навчальних закладів за критеріями ефективної зайнятості випускників та оцінками роботодавців;
  • формування інформаційної бази даних про зайнятість випускників  для  планування потреб економіки регіону у фахівцях;
  • розробка веб-порталу “Індикатори якості навчання і підготовки”;
  • підвищення якості підготовки студентів на основі вдосконалення системи соціального партнерства з інститутами бізнесу та влади.

Розробники проекту переконані, що бізнес не може ефективно працювати в умовах стихійного ринку. Тому взаємодію між державою, освітою та бізнесом треба розглядати у контексті формування конкурентного ринку праці, конкурентної економіки, зміцнення позицій навчальних закладів. Результати проекту мають істотно послабити трудову міграцію молоді.

Учасниками презентації проекту “Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників закладів професійно-технічної освіти (ЗПТО) і закладів вищої освіти (ЗВО) прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональне замовлення” стали понад 60 керівників закладів освіти, представники бізнесу та громадських організацій.

За інформацією прес-служби МОН