Танець – скільки незвичного, таємничого й емоційного вбачається у цьому слові для кожного з нас. «Хоча життя і не складається з одних лише танців, зате справжній танець – як усе життя!» – зазначав відомий український письменник, один з перших майстрів афористичного жанру Леонід Сухоруков. І саме так вважають і в Уманському національному університеті садівництва, де глибоке мистецтво танцю протягом понад трьох десятиліть пізнають майбутні фахівці аграрних і економічних спеціальностей.

Університетське свято танцю в Уманському НУС - DSC 0277

Танцювальні колективи Уманського НУС  – народний самодіяльний ансамбль танцю профспілок України «Нивка», театр сучасного танцю «Модерн» і колектив-супутник «Уманська перлинка» – багаторазові лауреати та володарі «Гран-прі» міжнародних і всеукраїнських конкурсів-фестивалів, які неодноразово дарували хороший настрій і справжнє естетичне задоволення не лише глядачам університету, міста Умань, Уманського району та й загалом України, а й поціновувачам цього прекрасного мистецтва з країн Європи.

Університетське свято танцю в Уманському НУС - DSC 0142

Тож справжнім святом для колективу Уманського НУС став творчий вечір художніх колективів університету «У ритмі танцю», присвячений Міжнародному дню танцю. Глядачів вражали яскраві хореографічні номери наймолодших учасників, які презентували аудиторії композицію «Солодкоїжки»; додавали позитиву номери  «Світ дитинства», «Всі танці разом», «Кумасі», «Молдавський сувенір», «Шалена сімейка»; своєрідним звеличанням народних традицій стали композиції «Вербна неділя», «Полька «Українка», «Плескач» та номер «Весільний»; емоційними та сповненими глибокого філософського змісту були танцювальні номери «Суперниці», «Танго самотньої душі», «Весна», «На крилах кохання», «Я тобою живу», «Один на двох політ», «Скороти розлуки час», «Спогад», «Танго над прірвою», «Струни кохання», «Крик душі», «В ритмі часу».

Університетське свято танцю в Уманському НУС - DSC 0522

Незабутні, особливі, автентичні, чуттєві – саме такими були представлені глядачам хореографічні композиції юних талантів. Та їхній хист не був би розкритий на повну силу, якби не самовіддана, кропітка та натхненна праця художнього керівника Наталії Шаповаленко, для якої танець і її вихованці – це і є справжнє життя. Саме вона є провідником молоді у захоплюючий світ танцю – рухливого прояву музики, а допомагають їй у цій нелегкій, але такій необхідній справі усі співробітники Центру культури і виховання студентів Уманського НУС.

Університетське свято танцю в Уманському НУС - DSC 0184

Тож наприкінці заходу учасники творчих колективів висловили подяку всім, хто їх підтримував, допомагав, надихав: адміністрації Уманського національного університету садівництва в особі ректора Олени Непочатенко, голові профспілкового комітету УНУС Маргариті Парубок; завідувачу Центру культури і виховання студентів Петру Паєвському, голові Ради студентського самоврядування університету Володимиру Макарчуку, деканам факультетів, а також тим, хто допоміг в організації свята: Тарасу Кожушку, директору магазину музичних інструментів звукового та світлового обладнання «МузОн», Ігорю Квітченку, ательє «INNA STEIL», Ларисі Сошніковій, Валентині Гронській і, звичайно ж, батькам.

Університетське свято танцю в Уманському НУС - DSC 0249

Багато теплих слів було сказано і в прозі, і в пісні, і в танці випускниками хореографічних колективів, які, поринувши у чарівний світ танцю одного разу, залишися в ньому на все життя.

Університетське свято танцю в Уманському НУС - DSC 0157

Тож хай квітує рухлива музика життя – танець у серці кожного з нас, даруючи насолоду спілкування з прекрасним і надихаючи на пізнання життя у найпрекрасніших його проявах.

Прес-центр Уманського НУС

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *