26 квітня 12 студентів Сумського національного аграрного університету розпочали стажування в Інституті Цзі Ян Чжецзянського Університету землеробства та лісового господарства.

Підписана восени 2017 року тристороння угода про наукове співробітництво між Інститутом Цзі Ян Чжецзянського Університету землеробства та лісового господарства, Китайсько-Українським науково-дослідним Інститутом «Life sciences» та Сумським національним аграрним університетом дала можливість реалізувати цей унікальний проект.

Українсько-китайська співпраця базується на обміні науковими здобутками. Так, ведеться співпраця українських вчених Інституту під керівництвом академіка Сергія Мельничука, колективу СНАУ під керівництвом академіка Володимира Ладики, викладачів та науковців Інституту Цзі Ян Чжецзянського Університету землеробства та лісового господарства під керівництвом проректора пані Лі.

Уже в червні цього року китайські студенти будуть проходити стажування у СНАУ. І це тільки початок. За результатами стажування буде підготовлено відповідні матеріали в уряди України та Китаю та реалізовано наступний етап проекту – навчання за принципом 2+2 та визнання дипломів про освіту обома державами. Більше того, найближчим часом планується створення міжнародного науково-освітнього центру, філія якого буде відкрита в Україні.

Студенти Сумського НАУ проходять стажування в Китаї - 31381269 1820034668039912 2314029010721439744 n

Реалізація міжнародного проекту проходить за підтримки Генерального консула України в місті Шанхай Дмитра Пономаренка, Посла КНР в Україні Ду Вей, профільних міністерств України та КНР, Національної академії аграрних наук, адміністрації міста Чжуцзі, у рамках міжнародної Угоди «Щодо розвитку українсько-китайського співробітництва в галузі освіти і науки», реалізації стратегії розвитку двосторонніх відносин між Україною та Китаєм «Один пояс – Один шлях».

Нагадаємо, що з 2017 року Чжуцзі і Суми є містами-побратимами.

За інформацією прес-служби Сумського національного аграрного університету