Асистент кафедри автомобілів та транспортного менеджменту Вінницького національного технічного університету Олександр Вдовиченко зібрав унікальну колекцію автомодельок. Віднині його колекція в основі музею моделей транспорту, який з оркестром відкрився у середмісті обласного центру.

Вінницький естрадний оркестр Vin-Bend додав події мелодійності. Як і клаксон. Його використали замість тривіальної червоної стрічки.

Перед відкриттям музею зафіксували рекорд України — в експозиції 5037 модельок машин.

«Це унікальний та єдиний в Україні музей моделей транспорту. Наскільки мені відомо, такого формату музею немає в усій Європі. Колекція моя починалася з 1973 року, коли ще навчався у другому класі і купив перший колекційний автомобіль за один карбованець «Фіат 125» Донецької фабрики іграшок. Це не просто музей, а музей-клуб вінницьких колекціонерів, який нещодавно був нами створений. Члени клубу надали свої самі цінні моделі до музею. Також тут існуватиме унікальна бібліотека, яка має більше 3000 примірників книг та журналів. Створений спеціальний клас, де проводитимемо навчання з дітьми та студентами», — зазначив власник колекції, директор Вінницького музею моделей транспорту Олександр Вдовиченко.

Вінницький музей мініавтівок, безсумнівно, приваблюватиме гостей Вінниці. І до того ж слугуватиме чудовою профорієнтацією, неординарно популяризуючи затребувану спеціальність «автомобілі та автомобільне господарство», якої навчають у Вінницькому національному технічному університеті.

У Вінниці відкрили єдиний у Європі музей моделей транспорту - 4 1

Внезабарі в новому музеї планують провести перший в Україні з’їзд колекціонерів моделей транспорту.

Нині таке хобі — дуже дороге задоволення. Тож, з’їдуться справдешні ентузіасти.

Окрім легковиків, в експозиції є модельки залізничного, громадського, пожежного транспорту, мотоцикли, військова техніка, літаки.

У Вінниці відкрили єдиний у Європі музей моделей транспорту - 2

Міський голова Сергій Моргунов: «Це гарна подія для нашого міста, ми досить серйозно працюємо щодо створення різних історичних та сучасних локацій. Думаю, що це та родзинка, яка доповнює усю ту палітру місць, де вінничани і гості нашого міста могли б гарно провести час. Музей унікальний є тим, що його основою є приватна колекція. Я хочу подякувати ентузіасту Олександру Вдовиченку, який більше 45 років займається цією справою. Думаю, музей буде цікавим і підростаючому поколінню з точки зору вивчення історії транспорту, зокрема і вінницького».

Музей транспорту відчинений для відвідувачів щоденно — з 12 до 21 години.

За інформацією прес-центру ВНТУ