Днями у Національному університеті “Львівська політехніка” відбувся цікавий інтелектуальний турнір  — Міжнародний фінал змагань з усного рахунку “Прангліміне”.  Подібний масштабний і представницький захід проводиться вперше у столиці Галичини.

Змагання, у яких взяли участь понад 150 учасників із шести європейських країн — Грузії, Естонії, Латвії, Литви,  Словенії  та України, проводилися за шістьма категоріями:  наймолодші змагалися в категоріях “Чомучки” та “Дослідники”, старшокласники — дівчата і хлопці, найдосвідченіші — в категоріях “Сеньорити”  та “Сеньори”.

Львівська політехніка вперше приймала учасників Міжнародного фіналу змагань з усного рахунку "Прангліміне" - img 4376

Учасників та гостей свята математичних знань тепло привітали заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей (до речі, саме йому належить ініціатива запровадити в Україні змагання з усного рахунку “Прангліміне”), директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій, проректор з науково-педагогічної роботи Львівської політехніки Роман Корж, директор інституту права та психології університету професор Володимир Ортинський, Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Естонія в Україні Герт Антсу.

Присутність естонського гостя невипадкова. Адже ця інтелектуальна гра виникла, власне в Естонії  на острові Пранглі (звідки і назва гри).   Її родоначальником став директор місцевої школи Калев Полдсаар, який  розробив комп’ютерний тренажер з усного рахунку і провів перші змагання он-лайн. Суперничати можуть як наймолодші,  починаючи із першокласників, так і  студенти, вчителі,  викладачі, батьки.  Віковий діапазон вражає: від 6 до 70 років!

Львівська політехніка вперше приймала учасників Міжнародного фіналу змагань з усного рахунку "Прангліміне" - img 4611

Особливої популярності усний математичний рахунок набув у Естонії, Латвії, Литві, Грузії, Словенії та Україні, де щороку відбуваються масові змагання.  Згодом національні команди визначають кращих на міжнародному фіналі, який відбувається в одній з країн по черзі. Загалом суперничають між собою в усному рахунку понад 60 тисяч осіб, зокрема, в Україні — понад  30 тисяч. У нас змагання “Прангліміне” відбуваються в рамках україно-естонського освітнього проекту «Міксіке в Україні».  Віковий діапазон вражає: від 6 до 70 років!

Львівська політехніка вперше приймала учасників Міжнародного фіналу змагань з усного рахунку "Прангліміне" - img 4485

Під час цьогорічного фіналу відмінно виступили представники України. Так, перше місце в категорії “Сеньори” виборов  Станіслав Пестерніков. Призерами  стали Андрій Стехнович, Юлія Бондар та Віталій Корець.

Загалом у змаганнях превалювали представники країн Балтії. Золотими призерами стали латиші Томасс Зільберс та Войцехс Рафаелс Івановскіс, литовці Сандра Масьяускайте і Грета Музейкуте, естонець Яан Оттер.

Україна бере участь у подібних Міжнародних змаганнях з 2011 року. За цей час члени української збірної вибороли одну золоту та срібну медалі, а також дві  бронзові медалі. Відтак, цьогорічний фінал поповнив нашу скарбничку однією золотою та срібною медаллю і двома бронзовими.

 

Фото Йосип Марухняк

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”