4 травня 2018 року в Національному університеті «Острозька академія» відбувся Всеукраїнський молодіжний науковий симпозіум, який об’єднав 76 учасників з різних областей України.

Організаторами симпозіуму виступили факультет міжнародних відносин та його Наукове товариство студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина. Участь в заході взяли учні закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти, педагоги, студентська молодь, працівники друкованих ЗМІ.

У Національному університеті «Острозька академія» відбувся Всеукраїнський молодіжний науковий симпозіум - 6 1

У рамках молодіжного симпозіуму відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнських конкурсів «Історія в об’єктиві сьогодення», «100-річчя української дипломатії: минуле, сьогодення, перспективи», «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра».

Із вітальним словом до гостей звернувся Назар Мартинюк, голова Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина факультету міжнародних відносин. У своєму виступі він окреслив головні здобутки та особливості проведених Всеукраїнських конкурсів. Також було наголошено, що до участі в них, крім учнівської та студентської молоді, долучилися жителі Острожчини, працівники сфери культури та туризму, в окремих районах та об’єднаних територіальних громадах створювалися спеціальні координаційні центри, запроваджувалися спеціальні рубрики в друкованих ЗМІ, відбувалась зйомка спеціальних відеороликів іноземними мовами, готувались тематичні випуски шкільних газет тощо.

У Національному університеті «Острозька академія» відбувся Всеукраїнський молодіжний науковий симпозіум - DSCN2254

Відповідальна за стратегічне планування Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина, студентка 1 курсу спеціальності «Міжнародні відносини» Надія Симоненко поділилася власними враженнями про навчання, наукову та громадську діяльність в Академії. Вона також висвітлила різні можливості для молоді під час волонтерства, долучення до роботи всеукраїнських та міжнародних молодіжних громадських організацій.

Про роботу першої в Україні молодіжної секції Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, яка була започаткована на базі Національного університету «Острозька академія», розповіла присутнім Вікторія Фурман, голова молодіжної секції.

Тетяна Сушицька, працівник відділу міжнародного співробітництва та фандрайзингу, розповіла учасникам наукового заходу про обмінні програми, які діють в нашому університеті, зробивши акцент на важливості вивчення іноземних мов задля успішної реалізації у майбутньому.

У Національному університеті «Острозька академія» відбувся Всеукраїнський молодіжний науковий симпозіум - 8

Учасників симпозіуму привітала декан факультету міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор Алла Євгенівна Атаманенко. У своїй промові вона розповіла про особливості вивчення закордонного українства, висвітлила цікаві факти з історії дипломатії та державотворення України.

Усі учасники заходу були відзначені цінними книгами, переданими Інституту досліджень української діаспори Національного університету «Острозька академія» Науковим товариством імені Шевченка в Америці та Канадським інститутом українських студій при Альбертському університеті, а також цікавими журналами про дипломатію, наданими Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв в Україні.

Поділилися власними враженнями від проведеного заходу та звернулися до присутніх Маргарита Шевернога, вчитель української мови та літератури Рахнівського навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ступенів, ДНЗ», науковий керівник переможця Всеукраїнського конкурсу «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра» у номінації «Кращий учнівський твір» та Жанна Беркута, методист Будинку творчості школярів Полонської ОТГ, яка координувала Всеукраїнські конкурси на Полонщині.

Після офіційної частини, гості мали змогу побувати на екскурсії Острозькою академією, відвідати музеї Історико-культурного заповідника міста Острога: Музей книги та друкарства, краєзнавчий музей, який знаходиться у родинному замку князів Острозьких та Межиріцький монастир.

Організатори висловлюють щиру подяку всім, хто долучився до проведеного заходу та плекають надію на подальшу плідну співпрацю!

За матеріалами Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія»