«Ми не діаспора, як дехто каже, – тут народилися наші предки, і ми, в свою чергу, виховуємо молоде покоління, щоб тримали наші звичаї, нашу мову і передавали їх далі», – наголошує директор україномовного ліцею ім. Тараса Шевченка у  румунському місті Сігету-Мармацієй Піцура.

Днями викладач Львівського кооперативного коледжу економіки і права Михайло Голубка  з дружнім візитом відвідав єдиний україномовний ліцей ім. Тараса Шевченка у  румунському місті Сігету-Мармацієй повіту Марамуреш.

Викладач ЛККЕіП побував у румунському україномовному ліцеї ім. Тараса Шевченка - IMG 20180525 120231
cof

Директор ліцею, Касіян Піцура розповів про історію  українського ліцей ім. Т.Шевченка в м.Сігету-Мармацієй, який  заснували восени 1944 року. Через шість років на базі закладу було відкрито Українську педагогічну школу, яка функціонувала до 1960 р., після чого її перетворили на румунську.У 1990 р. було відновлено український відділ, що готував вчителів початкових класів і вихователів дошкільних закладів. А вже у 1997 р. відновили і діяльність українського ліцею ім. Т.Шевченка в м.Сігету Мармацієй як самостійного навчального закладу з трьома початковими – одним гімназійним та п’ятьма ліцейними класами. Тоді вперше було здійснено набір учнів на математико-фізичний профіль з викладанням українською мовою. З 1998 року було введено спеціалізацію “інформатика” з викладанням українською мовою, пізніше запровадили два профілі в ліцейних класах – “педагогіка” і “математика та інформатика”. У ліцеї 8 класів. Існують два профілі: педагогічний та реальний. Педагогічний має спеціальність: вчителі та вихователі, а реальний: математика-інформатика. У ліцеї існує кабінет інформатики, кабінет біології та хімії, методичний кабінет з української мови та літератури, методичний кабінет з румунської мови та літератури, бібліотека, фестивний та спортивний зал. В ліцеї здебільшого навчаються діти з українських родин Мараморощини із сіл Ремети, Вишівська Долина, Бистрий, Луг над Тисою, Кричунів, Кривий, Рускова, Поляни та інших, хоча є і етнічні румуни і навіть студенти з України. Була проведна екскурсію по ліцею.

Викладач ЛККЕіП побував у румунському україномовному ліцеї ім. Тараса Шевченка - IMG 20180525 115238 1
cof

Михайло Голубка від імені адміністрації коледжу та студенства привітав всіх присутніх, розповів історію та традиції  свого навчального закладу, про здобутки та перемоги, ознайомив з переліком спеціальностей присутніх, за якими здійснюють підготовку студентів у навчальному закладі, про випускників коледжу, які досягли значних успіхів у своїй професії. Розповів про отримані знання в коледжі і їх застосування на практиці та насичене студентське життя сьогодні. За час навчання коледж пропонує студентам: спортивні секції, предметні гуртки за спеціальностями, гуртки художньої самодіяльності, гуртожиток. Адміністрацією навчального закладу підписані угоди про співпрацю з ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації міста Львова, що дає в майбутньому випускникам коледжу навчатись за профілем здобутої спеціальності та скороченим терміном.

Викладач ЛККЕіП побував у румунському україномовному ліцеї ім. Тараса Шевченка - IMG 20180525 114345
cof

Під час зустрічі, були окреслені плани на майбутнє, між навчальними закладами.

Я вражений тією українською атмосферою, яка панувала в ліцеї, тим, що на чужині є люди, які бережуть наші традиції, звичаї, чути  українська мову. Почуваєшся як удома. Дружба з українцями Румунії повинна продовжуватись.  Тісні дружні стосунки  між освітніми закладами, має мати місце, адже керуючись переконаннями, що партнерська співпраця між молодими людьми, сприяє збереженню мовних, історичних, психологічних особливостей та впливає на ідентифікацію особистостей і налагоджує дружні зв’язки. Маємо надію, що такі зустрічі будуть мати продовження і послужлять зближенню та налагодженню дружніх добросусідських зв’язків молодих українців по обидва боки кордону, адже це вкрай необхідно для обох сторін, адже беручи до уваги, що вікова категорія наших студентів майже однакова,  цікаво та пізнавально буде для них. Нам приємно, що  ліцей надає якісні освітні послуги, виховує справжніх патріотів, які знають свою історію, традиції, плекають рідну мову. Усім працівникам педагогічного ліцею імені Тараса Шевченка бажаємо відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і довгої людської долі. Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а у всіх Ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача. Велике спасибі Вам, пане Касіяне та вашому колективу за теплий прийом  та  справжню українську гостинність”, – наголосив Михайло Голубка

За інформацією прес-служби Львівського кооперативного коледжу економіки і права