1 червня 2018 року Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад відкрив у Вінницькому національному технічному університеті міжнародний центр «Україна-Норвегія».

«Дуже радий бути на урочистому відкритті такого центру. Чекав цього відкриття з великою зацікавленістю.  Я вже втретє у Вінниці, найкомфортнішому місті України. Цей центр є важливою віхою у розвитку відносин стосовно соціальної адаптації колишніх військових наших двох країн за проектом UKRAINE-NORWAY. Наша країна розвиває цей проект уже 15 років. Центр наскільки мені сподобався, я почуваюся ніби вдома — гарні фото природних пам’яток моєї країни, історичних місць. Я запрошую вас усіх до Норвегії побачити, приміром, норвезькі фьорди. Наступного свого візиту до вашого університету я обіцяю прочитати лекцію про Норвегію, про історію україно-норвезьких відносин», – зазначив Уле Тер’є Хорпестад.

Посол Норвегії в Україні у ВНТУ відкрив україно-норвезький центр - 01 06 2018 6

Пан посол подарував щойно відкритому центру книги про свою країну, її культуру, про її унікальну і справді дивовижну природу. Вони стануть початком бібліотеки, яка формуватиметься при центрі.

Посол Норвегії в Україні у ВНТУ відкрив україно-норвезький центр - 01 06 2018 4

«Співпраця нашого університету з Норвегією розпочалась з проекту «Україна-Норвегія» — професійна перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців звільнених у запас та членів їхніх сімей. Реалізація цього проекту, що фінансується Королівством Норвегія, вже кілька років поспіль за різними спеціальностями проходить у ВНТУ за сприяння Міжнародного фонду соціальної адаптації (МФСА) та Університету НОРД (м. Будьо). Нині вже відкриваємо україно-норвезький центр, який стане містком між нашими країнами щодо культурного обміну, щодо розгортання співробітництва вишів двох країн», – розповів ректор ВНТУ Володимир Грабко.

Посол Норвегії в Україні у ВНТУ відкрив україно-норвезький центр - 01 06 2018 9

В урочистостях взяли участь голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови ОДА Ігор Івасюк, голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський.

Учасник бойових дій, слухач курсів Сергій Котляревський сказав: «Так швидко минули три місяці навчання! Але так багато корисної інформації ми отримали.  До програми нашого навчання входила англійська мова, організація підприємницької діяльності, менеджмент та маркетинг, електронний офіс ділової людини, інтернет-технології в бізнесі, психологія успіху тощо. Із вересня, коли стартує черговий курс, я певен, і моя родина долучиться до цього навчання».

А ввечері у Вінницькому національному технічному університеті відбувся урочистий випуск військовослужбовців запасу, учасників АТО і членів їх сімей, які навчались у виші на тримісячних вечірніх безкоштовних курсах за проектом UKRAINE-NORWAY.

Вручав дипломи і сертифікати випускникам курсів за програмою перепідготовки «Підприємництво та інформаційні технології в бізнесі» сам Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад.

За інформацією прес-центру ВНТУ