Нещодавно, викладачі Львівського кооперативного коледжу економіки і права  Галина Гасюк та Наталія Мозола  з нагоди  Дня пам’яті жертв голодомору, організували та провели для студентів коледжу навчальну екскурсію до Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», який розташований у Львові.

Екскурсовод зазначила, що музей-в’язниця відображає одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади та має три сюжетні лінії: історія споруди, в’язничний побут та масові розстріли у червні 1941 року. Однак головний акцент в експозиції поставлено на найкривавішу сторінку в історії тюрми – масові розстріли кінця червня 1941 року. В одному із залів демонструються кадри із кінохроніки, де зафіксовано стан тюрми після відходу радянських військ зі Львова.

Студенти ЛККЕіП відвідали Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» - 34054253 365271273993756 6733410458335707136 n

Студенти  під час екскурсії розглянули частину тюремних камер, стенди, на яких подано історію будівлі, прізвища розстріляних в’язнів та тексти документів, які регламентували перебування у цій тюрмі, кабінет слідчого та унікальну фотолабораторію. Найбільше студентів вразили рідкісне кіно та фотокадри про страшні події літа 1941 року, а також вишивані вироби в’язнів, які заарештовані виробляли за допомогою рибних кісток замість голок.

На завершення екскурсії викладачі розповіли студентам історію встановлення пам’ятника жертвам комуністичних злочинів, який споруджений навпроти музею.

Національна культурна та історична спадщина є важливою складової історичної пам’яті кожної нації. У житті кожного народу є трагічні й героїчні події та пов’язані з ними місця, які назавжди входять в його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. Багатовікова історія України нараховує чимало звитяжних й драматичних подій, які вписали її славне і величне ім’я у всесвітню історію та дозволили майбутнім поколінням пишатися українськими національними здобутками та перемогами. Сумні, але правдиві долі в’язнів розчулили студентів, які поринули у спогади. Вони із повагою та захопленням розповідали про своїх родичів, які стали жертвами окупаційних режимів. Таким чином, навчальна екскурсія поступово переросла у родинну зустріч, бо українці – то велика й дружня родина.

 Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права