4 червня вперше у Харківському регіоні НТУ «ХПІ» відкрив інтенсивну літню школу STEMCamp School. Слухачами стали 100 школярів м. Харкова та області. Протягом 10 днів вони прослухають лекції, візьмуть участь у лабораторних роботах і майстер-класах за п’ятьма різними напрямками: фізика, хімія, екологія, енергетика та інженерне проектування. Наприкінці навчання школярі презентують власні розроблені проекти. Серед почесних гостей церемонії відкриття STEMCamp School — ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол, вчені вишу, представники Харківської облдержадміністрації.

«Я бажаю вам із задоволенням провести ці 10 днів у STEMCamp School. Ви тут будете не просто навчатися, а розширите коло спілкування, попрацюєте з молодими вченими Політеху та інших вишів. Успіху всім вам і цікавих заходів», — звернувся до присутніх ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол. Він також подякував голові Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА) Юлії Світличній за підтримку наукових та освітніх проектів ХПІ.

У ХПІ стартував унікальний науковий проект для школярів - 3

Голова Ради молодих вчених при ХОДА Наталія Куфтеріна привітала всіх з початком роботи шкільного табору і побажала учасникам успіхів у реалізації своїх ідей: «Я сподіваюся, що в цій школі ви отримаєте все, що шукали. STEMCamp School допоможе вам зрозуміти, яка професія вам цікава. А по закінченню школи, ми зможемо побачити ваші проекти».

У ХПІ стартував унікальний науковий проект для школярів - SHA 0197

Один з організаторів і ментор STEMCamp School, доцент кафедри етики, естетики та історії культури ХПІ Василь Маліков зазначив, що це літня школа для всіх дітей, у тому числі тих, хто має особливі потреби. «Був конкурсний відбір. Всі бажаючі могли залишити заявку, показати свої оцінки, написати мотиваційний лист. Ми відібрали з більш ніж 250 претендентів сотню осіб. Це здебільшого діти  у віці 14-16 років, але є й молодші».

У ХПІ стартував унікальний науковий проект для школярів - SHA 0331

STEMCamp School триватиме 10 днів. Спочатку, протягом двох днів, дітям прочитають лекції за п’ятьма напрямками: хімія, фізика, інженерне проектування, енергетика, екологія. Після цього пройде розподіл учасників на команди (по 5 осіб у кожній) для інтенсивної підготовки в одному з напрямків. Далі вони будуть розробляти свої проекти.

У ХПІ стартував унікальний науковий проект для школярів - 2

Лектори школи — вчені ХПІ, а також спікер від США шкільний фізик-експериментатор Крістофер Чіаверіна; волонтери — студенти ХПІ. Завершиться STEMCamp School 15 червня фестивалем науки, де учасники представлять свої проекти. Організатори STEMCamp School — ГО «Об’єднання молодих вчених НТУ «ХПІ» за підтримки Посольства США в Україні.

У ХПІ стартував унікальний науковий проект для школярів - 4

Офіційна сторінка #STEMCampSchool у Facebook: www.facebook.com/STEMcampschool/

Довідка: Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» — наука, технологія, інженерія і математика. Ці напрямки лежать в основі даної методики освіти. При цьому такі дисципліни вивчаються не окремо, як зазвичай, а у комплексі. Велике значення відіграє практичне застосування отриманих знань. Дитина не просто знайомиться з новими напрямами розвитку точних наук та інженерії, а вчиться реалізовувати вивчене на практиці. Учні отримують практичні навички, що можуть зробити життя простішим, наприклад створення «розумного дому».

 

У ХПІ стартував унікальний науковий проект для школярів - SHA 0218

За інформацією прес-служби ХПІ