9 червня 2018 року в Києві на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася сучасна подія високих технологій для школярів – Всеукраїнська відкрита олімпіада з робототехніки «RoboDrive».

Ініціатори олімпіади – Костянтин Луньов, Олександр Шевчук та керівництво НУБіП створили чудові умови для змагання та відкриття талантів юних геніїв робототехніки. А новий формат основної категорії, де завдання стає відомим учасникам лише в день олімпіади, зацікавив усіх – і початківців, і «просунутих».

RoboDrive 2018 – високі технології для школярів - 9

Загалом участь у відкритій олімпіаді взяли 36 команд із різних навчальних закладів України та 13 команд – із Білорусі. Гості з ближнього зарубіжжя створили цікаві інженерні рішення та програми для роботів. Тому учням було дуже пізнавально поспілкуватися з однодумцями з іншої країни.

Вихованці Добровеличківського навчально-виховного об’єднання Максим Потураєв, Дарина Ямчук, Людмила Каспірович, Анна Будко  вперше взяли участь у змаганнях такого високого рівня. І, хоч Фортуна була не на їх боці, українські школярі вже запитують коли відбудуться наступні змагання, аби підготуватися ґрунтовніше.

RoboDrive 2018 – високі технології для школярів - 9 1

За словами координатора Костянтина Луньова – викладача робототехніки столичної гімназії, тренера міжнародних команд та чемпіонів національних олімпіад – подібних змагань в нашій країні замало. Робототехніка – новий науково-технічний напрям і він дуже популярний серед дітей та молоді. Насамперед, він виник на межі ряду наук – математики, фізики, інформатики, і є досить складним. Але створення і вивчення роботів і автоматизованих систем – дуже цікавий процес, який не лише знайомить дітей із сучасним світом роботів, а значно підвищує їх технічну грамотність та розширює світогляд.

«Світ змінюється і ми змінюємося разом із ним, – сміється ініціатор олімпіади, – юним винахідникам потрібні сучасні майданчики для нових винаходів у світі складних технологій. Ми вдячні НуБіП за допомогу цього року і сподіваємося, що й інші вищі навчальні заклади України зможуть допомогти у реалізації наступних олімпіад».

RoboDrive 2018 – високі технології для школярів - 9 5

Фішкою цієї олімпіади було ще й те, що вперше завдання основного змагання «Логістика» було повністю створено українськими викладачами й тренерами і не було відоме до виконання наперед юним учасникам. Адже саме такий вид діяльності краще допомагає розкрити в дитині потаємні таланти та можливості, які знадобляться їй не тільки в змаганнях з робототехніки, а й в повсякденному житті дитини.

Хоч для першого разу завдання було не з простих, діти не здавалися! Всі йшли до кінця, постійно поліпшуючи своїх роботів! Як відзначили самі учасники наприкінці заходу – «Все було круто і хочеться продовження».

Щиро дякуємо усім, хто організовував, допомагав, вболівав за юні таланти. «RoboDrive 2018 завершився! Чекаємо й вітаємо RoboDrive 2019»!

Інна Мішина