Наприкінці минулого тижня, восьмого червня, до Запорізького національного університету завітали дипломати країн Вишеградської групи – Надзвичайний та Повноважний посол Словацької Республіки в Україні пан Юрай Сівачек, Надзвичайний і Повноважний посол Угорської Республіки в Україні Ерно Кешкень та Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні пан Радек Матула.

Метою візиту до Запоріжжя стало ознайомлення з можливостями подальшого розширення співробітництва в галузях промисловості, сільського господарства й освіти.

У ЗНУ гостей зустрів ректор Микола Фролов разом із проректорами Олександром Бондарем, Олександром Гурою та Юрієм Кагановим, а також керівниками структурних підрозділів та органу студентського самоврядування.

Під час зустрічі з почесними гостями представники адміністрації ЗНУ відзначили, що із багатьма вишами їхніх країн, а також із закладами вищої освіти Польщі в запорізькому виші діють спільні домовленості та реалізовуються програми співробітництва. Своєю чергою, посли сусідніх держав пообіцяли донести до представників вишів та керівництва їхніх країн інформацію, озвучену стосовно готовності представників ЗНУ до розвитку співпраці в різних напрямках спільної діяльності. Єдиною умовою для схвалення таких угод є спільна зацікавленість сторін і висока якість запропонованих проектів.

Схвальні відгуки з боку представників Вишеградської четвірки отримала діяльність Запорізького національного. Зокрема, вони підкреслили його відкритість і демократичність, а також висловили готовність і надалі розвивати співробітництво із запорізькими освітянами.

Цього дня почесні гості також зустрілися зі студентами та викладачами університету. Під час зустрічі іноземні посли окреслили основні напрямки можливої співпраці та відповіли на запитання присутніх. Зокрема, пріоритетною для представників країн-сусідів є наука й освіта. Як зауважив пан Радек Матула, чеська сторона саме зараз здійснює переговори із представниками чеських та українських ЗВО з метою реалізації низки спільних проектів та здійснення обміну студентами. Він також наголосив: «Ми відкриті для співробітництва і готові розглянути будь-які взаємовигідні пропозиції».

Дипломати країн Вишеградської четвірки налагоджують співпрацю із ЗНУ - P1340135

Студенти скористалися можливістю поставити гостям запитання про пріоритетні напрямки співробітництва в галузі науки, оцінку освітніх процесів в Україні, стан викладання української мови у європейських закладах, відтік студентів за кордон, причини низької зворотної мобільності з боку іноземних представників, кар’єру дипломатів-міжнародників тощо.

Насамкінець зустрічі представники закордонних країн відзначили такі позитивні якості студентів ЗНУ, як активність, амбіційність, талановитість і готовність до мобільності.

Прес-служба ЗНУ