Студенти факультету прикладної математики Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара розробили мобільний додаток “Практикум стоматолога”, який працює за технологією доповненої реальності. Над створенням додатку працювали 16 студентів вишу.

Інноваційна розробка дозволяє студентам-стоматологам учитись правильно видаляти карієс. Новостворений додаток працює таким чином: користувач тримає невеликий циліндр, який на екрані комп’ютера зображується справжнім стоматологічним бором. Направляючи інструмент на модель зуба, студент має потрапити на пошкодження і правильно висвердлити його. Комп’ютерна та математична схеми, використані у програмі, дозволяють точно оцінити якість роботи. Наприклад,  визначити, який саме відсоток пошкодження було видалено чи який відсоток здорової тканини був пошкоджений під час виконання роботи.

Проект реалізували в межах спільної ініціативи дніпровської IT-компанії ISD та факультету прикладної математики ДНУ. Торік за результатами тестування серед 160 претендентів відібрали 16 кращих, які працювали над виконанням задуму. Серед них – студенти спеціальностей “Прикладна математика”, “Системний аналіз”, “Інженерія програмного забезпечення”.

На факультеті прикладної математики впроваджується так звана дуальна освіта, за якої практична підготовка організовується на підприємствах ІТ-галузі. Наразі для розвитку дуального навчання на нашому факультеті передбачається узгодження навчальних планів і елементів контролю знань студентів. Так, виконання лабораторних робіт, курсових і дипломних робіт у рамках навчального плану тепер можна буде замінити проектами, які студенти виконуватимуть на підприємстві”, – розповіла завідувач кафедри комп’ютерних технологій ДНУ Наталія Гук.

За інформацією ДНУ