Міністерство освіти і науки України провело чергові консультації з представниками угорської громади щодо імплементації мовної статті Закону «Про освіту». Йшлося про доопрацювання Дорожньої карти щодо імплементації мовної статті, а також про пропозиції громади до проекту закону «Про повну загальну середню освіту» у частині мови освіти. Відповідні консультації відбулися 11 липня 2018 року, у залі Колегії МОН.

У межах зустрічі сторони домовилися про продовження консультацій, адже значна частина пропозицій ще не була розглянута.

Міністр подякувала представникам угорської громади – народному депутату Василю Брензовичу, ректору Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ Ілдиці Орос, голові громадської організації «Демократична спілка угорців України» Ласло Зубаничу, заступнику голови Товариства угорців Києва Тібору Томпі – за участь в консультаціях та надання пропозицій до документів.

Лілія Гриневич також відзначила важливу роль іноземних представництв, що перебували на зустрічі в статусі спостерігачів.

Зокрема, були присутні представники політичного відділу Представництва ЄС в Україні, співробітник політичного відділу Посольства США в Україні, представники  Офісу Ради Європи в Україні та Офісу Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин.

Нагадуємо, що консультації щодо імплементації мовної статті Закону «Про освіту» з угорською громадою були відновлені 5 червня 2018 року.

До цього громада тривалий час відмовлялася від перемовин, мотивуючи це тим, що спершу Конституційний Суд України має розглянути відповідне подання та підтвердити конституційність 7 статті.

За інформацією прес-служби МОН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *