Харківський IT Кластер відсвяткував свій трирічний ювілей і підбив підсумки своєї роботи за цей період, зокрема освітнього напрямку діяльності. Святковий мітап зібрав під одним дахом понад 200 учасників.

Свою історію Харківський IT Кластер почав у липні 2015 року. Тоді в дуже неспокійний для міста час керівники IT компаній вирішили об’єднати зусилля заради втілення загальної місії: зробити Харків технологічної столицею України з працюючим електронним урядом, сприятливими умовами для роботи бізнесу і високим рівнем підготовки фахівців у вищих навчальних закладах. Сьогодні організація налічує 38 учасників і 11 партнерських навчальних закладів.

Сьогодні в скарбничці Кластера – 34 активних проекти, і кожен напрямок діяльності вже приніс свої результати.

Освітній вектор охопив всі вікові категорії – від дітей і до фахівців високого рівня, які продовжують розвиватися. Понад 200 школярів області провели незабутні дні в офісах компаній, побачили зсередини роботу індустрії і сформували бачення своєї майбутньої професії. Для вчителів інформатики проведено ряд семінарів, присвячених застосуванню фундаментальних знань в актуальних прикладних напрямках, що дасть їм основу для створення дисциплін за STEM стандартами. Робота зі студентами теж дала свої результати – Кластер активно розвиває міську культуру стартапів. 70 студентів партнерських ВНЗ взяли участь у проекті “Kharkiv IT Unicorns”, 30 з них пройшли відбір і стали фіналістами, запропонувавши свої ідеї, а в результаті один проект посів 1 місце в Битві стартапів, яка пройшла в Дніпрі.

Харківський IT Кластер підбиває підсумки трирічної роботи - Cluster

За підтримки Кластера розроблена нова магістерська програма “Цифрові медіа та стратегічні комунікації”. Вона буде запущена на базі соціологічного факультету ХНУ ім.В.Н.Каразіна з вересня 2018 року із залученням представників бізнесу для викладання практичних дисциплін.

Команда Кластера також працювала над зміцненням репутації Харкова як сприятливої і комфортної локації для життя і роботи в IT. За цей час було випущено ряд іміджевих матеріалів в регіональних та національних ЗМІ. Наше місто залишається на слуху ще й завдяки мережі “амбасадорів” – тих, хто виїхав працювати за кордон, але ділиться теплими спогадами про свій старт на батьківщині.

Отже, Кластеру поступово вдається ставати у центрі IT екосистеми міста та закладати міцний фундамент для перетворення Харкова на технологічну столицю країни. З кожним роком тих, хто поділяє цінності організації, стає все більше. Попереду – нові горизонти, партнери, проекти і робота, щоб зробити наш світ кращим.

За інформацією прес-служби 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *