Пільговий проїзд у маршрутках Луцька тепер доступний лише школярам від 6 до 14 років. Обмеження внесли, пояснюють в міській раді, аби не відбулося чергового подорожчання вартості квитка.

Дане питання розглянули під час засідання виконкому Луцької міської ради.

Нагадаємо, у травні виконавчий комітет Луцької міської ради ухвалив рішення про збільшення вартості проїзду в маршрутках до 5 гривень. Для дітей віком від 6 до 18 років проїзд коштує 2 гривні, якщо у них є учнівський або студентський квиток.

В.о. директора департаменту економічної політики Сергій Омельчук доповів, що пропонується пільгу обмежити й надати її лише учням з 6 до 14 років.

«Ця пропозиція була врахована, коли формували тариф для проїзду, було й погодження від антимонопольного комітету, тому пропоную підтримати змінити для обмеження пільгових перевезень», – пояснив Сергій Омельчук.

Із цього приводу член виконкому Ігор Алєксєєв зауважив, що пільги студентам спровокують подорожчання проїзду.

«У Луцьку є понад 22 тисячі студентів, і завтра прийде перевізник в міську раду і скаже, щоб піднімати тариф до 10 гривень, бо на шию їм посадили студенів. Тому нам треба визначитися, чи ми представляємо інтереси всіх лучан, чи граємося в політику», – наголосив Ігор Алєксєєв.

Виступили й перевізники, які зауважили, що коли студенти показують свій квиток, то там не вказано вік, і можуть їздити й ті, кому 20 чи більше років, що є тягарем та порушенням пільгового обмеження віку до 18 років.

Представник студентської ради Волині Віталій Сніжко запропонував взагалі зняти вікове обмеження.

«У нас є біля 30 тисяч студентів, і в законодавстві вказано, що ми маємо право на пільговий проїзд, а це половина вартості від квитка. Якщо вас насторожує вікове обмеження – зніміть його, адже законодавством цього не передбачено», – наголосив студент.

Із цього приводу перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад заявив:

«Хоча Кабмін передбачає пільги, але на це не виділяє кошти. Зваживши на ситуацію, перевізник, як приватник, не може нести це навантаження на собі. Є у нас тролейбуси, де є пільги, й ми намагатимемося їхню кількість збільшувати», – пояснив Григорій Недопад.

Насамкінець більшість підтримала обмеження пільг й ухвалили для цієї категорії в сумі 2 гривні лише для учнів Луцька віком від 6 до 14 років за наявності учнівського квитка.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *