Протягом 24-25 липня, на факультеті ветеринарної медицини Житомирського національного агроекологічного університету проходив семінар у рамках міжнародного проекту “Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап”.
Зокрема, експерти проекту, представники регіональної державної лабораторії, викладачі-куратори та студенти ЖНАЕУ могли ознайомитись з методикою проведення ПЛР на новому, високо – технологічному обладнанні компанії «Thermo Fisher Scientific АЛТ-Україна».
На сьогоднішній день, ПЛР у реальному часі дає можливість досліджувати матеріал та виявити молекули ДНК будь-якого походження, що має велике практичне та наукове значення.
Викладачі та студенти факультету ветеринарної медицини здобули практичні навики з постановки ПЛР в реальному часі для виявлення ДНК вірусу АЧС.
На основі результатів даної реакції ставиться остаточний діагноз на найбільш небезпечні хвороби тварин та людей.
«Отримані знання та вміння, в процесі реалізації проекту, свідчать про здобуття студентами освіти в Житомирський Національний Агроекологічний Університет на сучасному, європейському, високо-технологічному рівні”, – зазначив координатор проекту Олег Пінський, заступник декана з наукової роботи факультету ветеринарної медицини ЖНАЕУ.
Нагадаємо, що міжнародний проект “Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: 2 етап” реалізується Житомирським національним агроекологічним університетом спільно з ФАО (ООН) і Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).
ЖНАЕУ став учасником міжнародного проекту «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні» у 2018 році, а Житомирщина отримала сучасне діагностичне обладнання для проведення аналізу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі (RT-PCR) – єдиного надійного методу діагностики АЧС. Дане обладання доступне і студентам ветеринарного факультету агроуніверситету. Для них національний медіа-експерт Олександр Рєвнівцев також проводить семінари на тему «Проект технічної допомоги: Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап».
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету