Знаний київський дитячий хор «Щедрик» тріумфально виступив у Італії і здобув головний приз Міжнародного фестивалю-конкурсу оркестрових і хорових колективів у Флоренції. Авторитетне журі визнало «Щедрик» найкращим хором з-поміж 11 груп-учасниць престижного співочого дійства.

«Bravissimi! The best! Найкращі з кращих!», — так відгукнулася про українських хористів Карла Дзанін, засновниця Міжнародного фестивалю хорових колективів у Флоренції (Florence International Choir Festival). Вона розповіла, що за семирічну історію культурного заходу в столиці італійського Відродження вже кілька разів доводилося приймати групи з України. Цього року український колектив визнали найкращим, за що і здобув головну нагороду фестивалю — статуетку «Золотого Давида» (символізує Флоренцію за відомою скульптурою Мікеланджело «Давид»).

Також «Щедрик» у складі 54 співаків удостоєний двох золотих медалей у віковій категорії юнацьких хорів та в категорії виконання духовної музики. А головний диригент і художній керівник хору Маріанна Сабліна отримала спеціальну нагороду, як найкращий диригент фестивалю (відзнаки фесту, що відбувається під патронатом міської ради Флоренції, мають виключно артистичну цінність і не передбачають фінансової винагороди).

За словами фахівців, репертуар київських хористів говорить про високий рівень їхньої підготовки. Лише в конкурсній програмі з-поміж шести творів «Щедрик» співав класику Бальдассаре Донаті «Гальярда» та Іоганна Себастьяна Баха, частину з «Магніфікат», і твори сучасних українських композиторів: «Глорію» Вікторії Польової, «Алілуя» Валентина Сільвестрова, «Крокове колесо» Ганни Гаврилець та «Наспів» грузинського композитора Нугзара Вацадзе.

Професійне журі у складі музикантів з різних країн оцінювало виступи конкурсантів за 10-бальною системою. Хор «Щедрик» за різні виконання отримував у середньому понад 9 балів, окремі колективи не досягали цієї оцінки. Що ставило хористів «Щедрика» на вищий рівень, порівняно з іншими хорами з Ісландії, Іспанії, Естонії, Китаю? «Вони звучали єдиним голосом. Це справді сильний колектив, де дуже помітна велика школа, музична традиція їхньої країни. Слухаючи хор «Щедрик», розумієш, що Україна має давню і багату музичну традицію», — відповіла засновниця Флорентійського хорового фестивалю Карла Дзанін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *