У багатьох школах і коледжах Німеччини бракує директорів. Ситуація постійно погіршується, бо ніхто не хоче брати на себе таку відповідальність через низьку заробітну плату і велике навантаження. Про це повідомляє німецький інформаційний портал tagesschau.de.

Дороті Мюле з міста Нойс змушена виконувати обов’язки директора відразу в двох школах. «Кожен директор школи – альтруїст. Або настільки божевільний, щоб брати на себе такі обов’язки », – вважає Мюле.

При цьому Дороті не отримує надбавку за свою роботу в двох школах. За її словами, вона робить це заради дітей, так як школа не може існувати без директора.

У місті Нойс є ще чотири особи, які, як і Дороті одночасно виконують обов’язки директора в двох школах. Кожна сьома школа потребує директора.

«Робоче навантаження дуже високе для керівника школи, а зарплата не відповідає», – пояснює Рита Микола з Берлінського університету імені Гумбольдта. На її думку дану проблему необхідно вирішувати на державному рівні. При цьому основну увагу необхідно приділити питанню підготовки кадрів.

За даними асоціації освіти і виховання (Verband Bildung und Erziehung), нове покоління директорів школи від початку деморалізоване. Глава Асоціації Удо Бекманн зазначає, що результати досліджень показують, що виконання обов’язків директора не приносить працівникам моральної та матеріальної задоволення, так як половина з них відчуває себе недостатньо підготовленими для цієї роботи. Чимало нинішніх вчителів і директорів шкіл – люди похилого віку. При цьому робоче навантаження постійно збільшується, а разом з ним і тиск зі сторони суспільства. Ці фактори відлякують молодь.

«Політика втратила момент, коли треба було підвищувати стандарти освіти, але в той же час на школи покладалися все нові і нові обов’язки, так що багато педагогів могли працювати лише на неповну ставку, щоб мати час для домашніх справ», – зазначає Бекманн.

«Завдання стали більш складними. Ми, директора початкових шкіл, повинні викладати до двадцяти годин на додаток до нашої роботи в якості директора », – розповідає Дороті Мюле.

Дороті підкреслює, що любить свою роботу, однак не може повністю справлятися з обов’язками директора відразу в двох школах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *