Необхідність відвідування дошкільного навчального закладу для багатьох батьків перебуває під питанням. Групи дитячих садків переповнені, нерідко очікування затягується більш ніж на рік. І якщо в родині є бабуся, яка готова перебувати з дитиною до досягнення нею шкільного віку, то батьки мимоволі замислюються, а чи варто взагалі намагатися потрапити в дитсадок. Повідомляє EtCetera.

Отже, аргументи ЗА:

Соціальна адаптація. У дитячому садку діти вчаться спілкуванню з однолітками, стають більш розкутими і перестають боятися привертати до себе увагу. Цьому їх вчить участь у спільних заходах, де діти працюють у команді і виступають перед публікою. Така «школа» допомагає дитині набути впевненості, навчитися вести себе в суспільстві, відстоювати свою думку.

Підготовка до школи. У дитячому садку в ігровій формі дітей навчають письму та читанню, займаються з ними фізичними вправами і творчістю. Ті діти, які відвідують дитячий садок, приходять в школу більш підготовленими і упевненими в своїх силах.

Режим дня. У дитячому садку вся діяльність дитини побудована відповідно до суворого розпорядку дня. Ігри, заняття, прогулянки, сон, харчування – усе це відбувається чітко за часом і дитина практично ніколи не буває надана сама собі. Такий режим надалі допоможе їй краще зорієнтуватися в школі.

Новий досвід. Кожен день, проведений в дитячому садочку в оточенні однолітків, приносить дитині безліч емоцій і допомагає отримати новий досвід без участі батьків.

Аргументи ПРОТИ такої форми виховання:

Складна адаптація. Є діти, які легко адаптуються до нових умов і з радістю йдуть в садок. Але є і такі, для яких кожен ранок стає випробуванням. Процес звикання до нової обстановки може зайняти не один місяць і бути досить болючим. Якщо дитина зазнає труднощів з адаптацією у новому колективі, домашнє виховання може стати альтернативою.

Часті захворювання є ще одним мінусом адаптації. Вони доставляють неприємні відчуття дитині і дискомфорт її батькам, які змушені підлаштовувати свою роботу під дитячі хвороби. До речі, досить часто через небажання батьків брати черговий відгул дітям доводиться переносити невеликі віруси, що називається, «на ногах». Згодом це може стати причиною деяких хронічних захворювань. Стійкий імунітет до вірусів у дітей, як правило, розвивається в перший рік відвідування дитячого садка.

Зміни в поведінці. Уже в перші місяці перебування в дитячому садку в поведінці дитини можуть виникнути зміни. Іноді вони здатні насторожити батьків. Справа в тому, що в садку діти стикаються з новою системою виховання і реагують на це по-своєму, наприклад, агресією або капризами. До цього потрібно поставитися з розумінням і постаратися донести до дитини, що така поведінка небажана. Згодом діти адаптуються і вчаться приймати зміни, не реагуючи на них гостро.

Також діти можуть «приносити» з садка особливий лексикон. На це батькам також слід реагувати спокійно, пояснюючи, чому вживання нових слів небажане.

Проблеми з харчуванням. Нерідко батьків хвилює питання харчування в дитячому садку, оскільки вони не можуть проконтролювати, як добре дитина їсть за їх відсутності. Нова їжа – це те, до чого дитині також доведеться звикати. Для деяких зміна раціону може стати причиною відмови від їжі і, як наслідок, зниження імунітету. Правда, з часом може почати працювати правило «їм за компанію».

Дефіцит уваги. Зараз групи в дитячих садках переповнені, на одного вихователя припадає 25 і більше дітей. У такій ситуації складно говорити про індивідуальний підхід у вихованні. Дошкільний заклад передбачає колективну діяльність: у кожній групі є свій лідер, і вихователю необхідно враховувати це при вибудовуванні відносин всередині колективу, щоб всі були задіяні в процесі навчання.

Якщо є така можливість, батьки зазвичай вибирають домашнє виховання, так як це дає відчуття повного контролю над ситуацією. У цьому випадку близькі знають, що і як дитина їсть, як себе веде, скільки спить. Крім того, вдома вся увага бабусі або няні направлена на одну дитину.

Однак дитячий садок і колектив у ньому є таким собі підготовчим етапом перед вступом до школи, який допомагає дитині проявити свої найкращі якості.