Ці школи не лише виглядають як круті будівлі з футуристичним дизайном, але й по-іншому підходять до процесу навчання. Наприклад, у Швеції є школа, де дітей не ділять за статевою приналежністю, а в Сан-Франциско, США, дітей вчать “небезпечним” штукам, які їм забороняють батьки. Цікаво? Давайте подивимося на них ближче.

1. Школа-човен у Макоко, Лагос, НігеріяШколи, у яких дозволяють гратися з вогнем та кататися на стільці -

Плаваюча школа – унікальне спорудження, розміщене у прибережному районі. Вона призначена для дітей різного віку і спочатку будувалася, щоб підтримувати рівень води у лагуні. Тут є місця для ігор, а також класні кімнати, де можуть займатися одночасно 100 учнів.

2. Школа-куб у Копенгагені, Данія

Школи, у яких дозволяють гратися з вогнем та кататися на стільці - vVVLJ04dewYЦя школа – одна величезна класна кімната, де вчиться близько 1100 старшокласників. Навчання відбувається у великому скляному кубі, який називають гімназією. Відкритий простір, умовно розділений “барабанами” зі зручними місцями для відпочинку. Як стверджують засновники, це повино сприяти креативності та гнучкості мислення.

3. Школа з індивідуальним підходом до навчання, Австралія

yl8kTFPWlNU

Окрім крутого і яскравого дизайну школи, саме навчання тут теж відрізняється від традиційного. Усі учні проходять індивідуальну програму, яка коригується вчителями та батьками. Тут завжди слухають побажання дітей і роблять процес навчання максимально комфортним. Заняття проходять у маленьких групах.

4. Школа, де вчать тому, чим ти хочеш займатися у реальному житті, Род-Айленд, США

Школи, у яких дозволяють гратися з вогнем та кататися на стільці - b4FiDOI4tJo

З першого дня занять дітей вчать тому, що їм справді подобається. Щоб допомогти школярам знайти свою професійну пристрасть, кожному дають свого наставника. Дітей вчать лише тому, що їм дійно знадобиться у реальному житті. По такій програмі у країні працює вже 55 навчальних закладів.

 5. Школа, яка виглядає як офіс, штат Огайо, США

Школи, у яких дозволяють гратися з вогнем та кататися на стільці -

Замість звичайних класів – один великий офіс з 300 відділенями для учнів. На столі у кожного учня стоїть комп’ютер з індивідуальною програмою навчання. Студенти займаються самостійно, і якщо у них виникають проблеми, вони завжди можуть покликати учителя, щоб обговорити їх. Там вчаться діти з 3 по 12 клас.

6. Школа, у якій навчають “небезпечним” речам, Сан-Франциско, Каліфорнія

Школи, у яких дозволяють гратися з вогнем та кататися на стільці - dtrQ 9R6Vs

Тут викладачі з більшості речей, які дітям забороняють робити батьки, складають програму навчання. Дітям дозволяють забруднюватися, гратися з вогнем, розбирати і збирати побутову техніку, а також малювати картини – і все в один день. Таким чином діти стають співавторами своїх шкільних планів.

7. Школа, у якій дітей не ділять за статевою приналежністю, Стокгольм, Швеція

Школи, у яких дозволяють гратися з вогнем та кататися на стільці - 2hZH1fA8XBE

Основа освіти у цій школі – абсолютна рівність між учнями. Тут не використовуються слова “він” чи “вона”: до дітей звертаються або по імені, або “вони” – як у групі. Подібна система націлена на боротьбу зі стереотипами, а також на виховання психологічно здорових дітей, які не виростають закомплексованими через те, що в школі почували себе іншими.

 8. Школа, де у навчанні поєднується розум та креативність, Нью-Йорк, США

Школи, у яких дозволяють гратися з вогнем та кататися на стільці - 2IBSgFiIFcA

Тут вважають, що школа має бути подібна до ігрового майданчика, щоб діти ніколи не втрачали інтерес і хотіли присвячувати навчанню якомога більше часу. Школярі займаються проблемою покращення переробки відходів, будують трьохвимірну модель Нью-Йорка і роблять купу інших цікавих речей, які розвивають у них цікавість. Там вчаться діти віком від 2 до 8 років.

9. Школа, де діти вчаться в “горах” і “печерах”, Стокгольм, Швеція

Школи, у яких дозволяють гратися з вогнем та кататися на стільці - A2Rz2Yr6Ihg

У цьому навчальному закладі дітям навряд чи доведеться сумувати, адже завдяки дизайнерам уся школа виглядає як чарівний світ з деревами, горами, озерами і печерами. Ніяких кабінетів – лише відкритий простір. Завдання можна виконувати на комп’ютерах. Також там вчать музиці, танцям і малюванню.

10. Школа, у якій нема примусу і стресів, Еспо, Фінляндія

Школи, у яких дозволяють гратися з вогнем та кататися на стільці - te CXCRe3G4

На уроках кожна дитина сидить де хоче і може вільно говорити з сусідом, кататися на стільці чи лежати на дивані, якщо втомилася. Атмосфера там дуже розслаблена. Окрім сучасних класних кімнат, в школі є Будинок молоді, бібліотека, спортивний і театральний зал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *